USA,n (lue:murhaaja putinin) rauhan ehdotus

Anonyymi-ap

Sillä paperilla voi VAIN pyyhkiä vessassa perseen.......

3

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      käy juuri ja juuri ulkohuusissa.

    • Anonyymi

      Asetelma on väärä. Trump pakottaa Zelenskyin hyväksymään hänen rauhansopimuksensa uhkauksin, jos et kirjoita nimeäsi, tukeni loppuu ja Putininin tappokoneet tuhoavat tiedät. Rauha tulee hänen ehdoillaan ilman että Ukrainalta on kysytty yhtään mitään.
      Sopimukseen tarvitaan aina kaksi osapuolta, mutta mennään nyt sanelupolitiikalla. Sanoihan Trump: tavalla tai toisella meidän täytyy saada sota päättymään.

      Ei Trumpilla ole mitään oikeuksia tällaiseen. Ei rauhansopimusta hyväksy ja allekirjoita Trump ja Zelenskyi vaan sen tekevät Putin ja Zelenskyi.

      Tässä taas yksi Putinin viivytystaistelun yksi uusi osio. Putin tajuaa itsekin että hän ei ole enää kykenevä mihinkään neuvotteluihin kasvotusten kenenkään kanssa. Onneksi hänellä on tällaisia apulaisia joita voi käytää.

      Putinin itsetunto kohenee kun hän seurailee, mitä kohua hän on taas saanut Euroopassa aikaan. Mediat kiehuu ja kommentoi, Euroopan johtajat reissaavat neuvottelemassa.

      Vitkoff jonka kynän jälkeä rauhansuunnitelma on, on miljardööri ja liikemies, jolla ei ole poliittista kielitaitoa eikä ymmärrystä. Onneksi Putinin neuvonantaja Dmitrijev on voinut sanella hänelle mitä kirjoittaa. Tai kyllä Putin oli tämän jo neuvotellut valmiiksi Trumpin kanssa.

    • Anonyymi00004
      UUSI

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      174
      5008
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1620
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1595
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1451
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1283
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1036
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      181
      901
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe