Kävin Uudenmaan alueella aika isossa autokaupassa, kysyin erästä tiettyä Mersumallia joita näytti heillä olevan myynnissä kaksi eri paljon ajettua aika kallishintaisia ja pitkä. Myyjiä oli paljon joten aikaa pitäisi riittää asiakasta kohti.
Myyjä sanoi sen yhden jonka löysi on ulkona, johon totesin etten lähde tuonne pakkaseen, sisällä voisin sitä tutkia.
Auto ei ollut kaukana lämpimästä hallista. Myyjä hölmistyneenä kysyi: "miksi sinä tuollaisen haluat?" Sanoin:"katselen tässä hallissa näitä autoja, päätä mitä teet." Myyjä ei hakenut autoa halliin, luulisi autokaupan tarkoitus myydä autoja?
Mersu oli erittäin matala kahden aikuisen ja noin kahden lapsen auto? Istuimet siis neljälle.
Idiootti tuli kauppaan
4
356
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä perheauton pitää olla korkeampi B . Lapset kasvavat nopeasti, tavaroitakin on.
- Anonyymi
Tavaratilaa paljon, lapset tykkää kun vanhemmilla on auto jota naapureiden iskät kattelee.
Joskus oli nuorena auto jota ihailivat autokannella joka suunasta tulevat perheen isät vaikka heillä itsellä monella oli kalliimpia autot.
Usein on perheillä käytännöllinen tavallinen auto, vaikka käytännössä niin miehet kuin naiset haluaisi jotain muuta.
Tuo aiempi automalli oli aikoinaan kovasana, alkuun tuntui hassulta kun päät kääntyisi toisista autoista. Jotku jopa saattoivat jossain pysähdyksissä ollessa tunkea sivuikkunasta päänsä sisään sanoen:"Minä olen aina halunnut tällaisen."
- Anonyymi
Myyjä varmaankin kokeneena ammattilaisena huomasi että "ostaja" oli renkaanpotkija ilman "paalua".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658