Toimiiko teistä oikein?
Entäs tämä S-ryhmä
Anonyymi-ap
18287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Miksi ei toimisi?
Eikös me vihreän kortin omistajat ole omistajia.
Silloin joskus maksoimme Osuuskaupalle osuusmaksun.
On se kumma juttu kun kertaakaan vielä 40 vuoden aikana ole sieltä tullut voitosta pientäkään osuutta.
Minulle maksetaan kyllä bonukset joka kuukausi.
Nämä bonus-jutut on täyttä huuhaata.
Bonusten hintahan otetaan tuotteissa. Sitten annetaan bonusta eikä ihmiset huomaa itse maksaneensa sitä tuotteiden, vakuutusten ym. hinnassa.
Mitenköhän S-ryhmän kävisi jos kaikki asiakasomistajat ottaisi sen sijoittamansa rahan pois korkojen kanssa?
Ei niille sijoituksille ole kyllä suurista voitoista kilahtanut euroakaan.
Ja on kuukauden "lainassa" ilman korkoa ryhmittymällä.
Ei pidä paikkansa. S-ryhmän tuotteet ovat muita halvempia jo ennen niitä maksettuja bonuksia.
On ne bonuksetkin pienempiä.
Ne bonukset riippuu miten jeskität.
Vakuutukset, puhelin ym.
Tämä pitäisi laittaa jäsenäänestykseen.
En usko, että kukaan vastustaa.
Kyllä vastustaa! SOK tässä taas kävelee osuuskauppojen yli.
Nimenomaan toimii oikein, samoin pitäisi toimia myös K-ryhmän!
Palestiinalaisten kansanmurhan toteuttaja pitää saada täydelliseen poikottiin!
Eikö tällä S-ryhmällä ole näitä hotelleita.
Onkohan niissä minkälainen omistussuhde?
Kauppa saa ihan vapaasti valita, mitkä tuotteet ottaa myyntiin. Näin on aina ollut. Mistä kukin tietää, mitä tuotteita mitkäkin ketjut ovat jättäneet ottamatta valikoimiinsa milloinkin. Asiasta ei ole vaan kerrottu, sillä se ei muille kuulu, että mitkä tuotteet tulevat myyntiin.
Jotkut uskovaiset höppänät kuvittelevat lisäksi asiassa olevan jotakin juutalaisvastaisuutta, vaikka kyseessä on Israelin valtiovallan ylilyöntien ja tekojen kritiikki, eikä mikään muu.
SOK -Suurin Osa Kusee!
S-ketjun päätehtävä olisi asiakasomistajien ja oman alueen hyväksi toimiminen. Nyt lähdetty sivupoluille. Tähän pitäisi edustajiston ja hallintoneuvoston puuttua.
Ei toimi. Osuuskaupan pitäisi keskittyä oman alueensa jäsenien etujen ajamiseen, ei politiikkaan. Näin ei toimi koko kansan osuuskauppaväki.
Outoa myös se, että esim. E-P:n alueella etelä-pohjanmaan S-kortilla annetaan ns. Ylijäämäpalautusta.
Eikö nämä ylijäämäpalautukset kuuluisi kaikille zs-ryhmän asiakkaille riippumatta siitä minkä paikkakunnan kortin aikoinaan on saanut.
Ruoka haetaan vaikka Kansanmurha OY:n kaupasta jos se on sellaista mihin on varaa.