Edesmennyt näkijä Valkoinen korppi

Anonyymi-ap

Toivon, että tähän aloitukseen ei suhtauduta negatiivisesti. Näkijä on jo poistunut keskuudestamme, joten tämä ei ole mainos.

Vuonna 2018, olin vaikeassa tilanteessa. Työt oli päättymässä ja muutenkin elämäntilanne oli avoin. Soitin, jo silloin iäkkäälle näkijälle, hän toimi Valkoinen korppi nimellä.
Hän kuvasi konkreettisesti sen, miten tulee uusi työ yllättäen. En muista oliko peräti sama päivä kun sain soiton ystävältäni, joka toimi erään organisaatiossa johtajana. Hän tarjosi vuoden sijaisuutta - ja sillä tiellä olen edelleen.
Tämä näkijä kertoi, että työssä on monia mahdollisuuksia ja etenen siellä hyvin, mikä on toteutunut.
Yksi konkreettinen asia ei ole vielä hänen näkemästään toteutunut ja se olisi todella positiivinen juttu. Siksi kyselenkin teiltä jotka tämän ystävällisen näkijän muistatte, miten pitkälle ajalle hänen näkemisensä ovat menneet.

3

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soitin pari kertaa, mielestäni näki hyvin ja aika konkreettisestikin, mutta antoi kyllä lyhyen aikavälin ennustuksen.

    • Anonyymi00003

      On se julmaa, mutta:

      ”Vain yksi kerta viikossa riittää – Vähentää aivohalvausriskiä 44 %
      Hammasvälien puhdistus voi vähentää aivohalvausriskiä tuntuvasti, selviää tutkimuksesta.” IL 6.2.2026

      On se hyvä, että Kari Suomalaisen ”Römpän ukko” ei olekaan aivohalvausriskissä, -ainakaan paljon. Vaikka hän ei juuri voi puhdistaa hammasvälejään. Katso Römpän ukko netistä, niin saat vastauksen kahteen kysymykseen: Ensinnäkin, eikö Römpän ukko halua elää sääntöpohjaisessa järjestyksessä kun ei suostunut puhdistamaan hammasvälejä. Toiseksi oliko Römpän ukko hammaslääkärin painajainen. -Noin tienausmielessä. Vastaa samalla itse kysymykseen, miksi kaikki feminiinit uimarannalla katsovat mieluummin tosia, eivätkä heti ensimmäiseksi ole lääpällään Römpän ukkoon. ”Römpän akka” ei tarvitse olla huolissaan, että Römpän ukko olisi ollut aktiivinen Epsteinin, eikä muidenkaan teinien vokotteluissa.

      Hyvä homma!, mutta:


      Nyt ovat taas atomipommit valloillaan. Neuvottelut siitä, miten ne saataisiin taas aisoihin, on aloitettu. Muutamat mahtineuvottelijat, joiden elinaika alkaa olla jo loppusuoralla kokoontuvat pohtimaan ja neuvottelemaan ”pysyvien mahtien veto-oikeuksineen” siitä, milloin ”Tove Janssonin mörkö”, eli ”Hitler” alahammasrivineen näyttäytyy ja toteuttaa unelmansa, kuten Medvedev, kuvan kanssa näytti. (Iltalehti 4.-5.2.2026) Medvedevin, (suomeksi: karhun) alahampaat ja kasvonmuodot tuovat mieleen Tove Janssonin mörko -hahmon. Hieman ulospäin pullottavat silmät ja ”kolme miljoonaa” pientä toistensa kanssa tasakokoista alahammasta, joita näyttää ja ilkikuriset, hieman uhmakkaan hupaisat ja kantikkaat kasvot. Medvedev allekirjoitti Venäjän Start -sopimuksen, joka nyt on siis päättynyt.


      EU:n alueelle kannattaa hankkia nyt omat ydinaseet. Nykyisten lisäksi ostetaan USA:lta lisää 1000 ydinpommia?! Ne kannattaa sijoittaa graniittisiiloihin. Täh? Joo, ei niitä saa käyttää ketään vastaan, niin kuin Medvedkään (Venäjän ykkösmies) ei käytä.


      Mutta kun pakkaset nostavat ajoittain pörssisähkön hinnat pilviin, annan partavinkin. Itse ostin virtapankin.


      Ville Römppä
      007

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      280
      3468
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1923
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      30
      1561
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1451
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      138
      1093
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1034
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      68
      1008
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      90
      865
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      727
    10. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      196
      720
    Aihe