Tuleekohan tauluun myös lukema Tampereen kaupungin tämän vuoden ennätyksellisestä 128 miljoonan alijäämästä kun ei lasketa mukaan 25 miljoonan edestä myytyä kaupungin omaisuutta.
Kummolasta tehdään taulu
11
157
Vastaukset
- Anonyymi
Parempi vaihtoehto olisi Kummolasta tehdään laulu tuhlaaja poika
- Anonyymi
Aivan kuin Kummola ei olisi jo tullut riittävän kalliiksi tamperelaisille veronmaksajille.
- Anonyymi
Ja samalla potkitaan hoitajia ja muuta henkilöstöä pois?? Ei ehkä enää yllätä, miten rahaa löytyy kyllä tämmösiin älyttömyyksiin,
- Anonyymi
Olivatkohan Ikosen kaksi kautta niitä kaupungin tuhluuaikoja. Nyt Ikonen on päättämässä kuntien rahoista ja sanoo, ettei tipu.
- Anonyymi
mona kummola
- Anonyymi
V...mainen hymy
- Anonyymi
Toivottavasti Kummolasta maalataan kunnollinen näköismuotokuva, eikä sellaista kuin Marinin valokuvasta väritetty, jossa punalippu liehuu.
- Anonyymi
Kummolan jäljiltä jäi jättivelat. Kummola tyri täysin..
- Anonyymi
Kokoomus haisee!
- Anonyymi
Missä sen taulun päälle voi ulostaa?
- Anonyymi
jumalan teatteria tampere kaipaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887