Jälleen rakentaminen ukrainassa

Suomi näytti taaskyvykkyytensä urakoiden saannissa ukrainan jälleen rakentamisessa. Muutama yritys...Peikko ja hesburger. No saa ainakin suomalaisia burgereita ihmiset syödäkseen.
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka rakentaa ja mitä,ei oo vielä puoliakaan ees särijetty. Rautatiet matalaksi kans ensin.
Ja rakennukset,sitten suomi maksaa ja joku rakentaa.

Äänestä

Suomi hallitsee rahan lahjoittamisen taidon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi näytti taaskyvykkyytensä urakoiden saannissa ukrainan jälleen rakentamisessa. Muutama yritys...Peikko ja hesburger. No saa ainakin suomalaisia burgereita ihmiset syödäkseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu