ELINA SUITSII VENÄJÄÄ !

Anonyymi-ap

Voipi olla että Elinalta ei rauhan ehdoista neuvoja kysellä.

7

364

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen talous ei lähde nousuun ennen kuin tämä nykyinen ulkopoliittinen hulluus loppuu. Kaupankäynti lännen ja erityisesti usa:n kanssa ei voi mitenkään korvata kaupankäyntiä venäjän kanssa. Jo energian ja raaka-aineiden hinta on liian iso tekijä. Suomelta suunnan muutos vaatii nöyrtymistä, itseriittoisen ja vihamielisen, kokoomusjohtoisen linjan täydellistä hylkäämistä. Kuinka syvälle pitää vajota ennen kuin siperia opettaa riittävästi?

      • Anonyymi

        Ei se lähde sittenkään vaikka Venäjä rauhan solmisi. Kauppasuhteet on vedetty solmuun, eikä Venäläiset unohda tuota asennoitumista heitä kohtaan, joten turha odottaa mitään ihmettä tapahtuvaksi. Hyvä jos ylipäätänsä paranee suhteet tämän sukupolven puitteissa ennalleen.


    • Anonyymi

      Siinä kaksi hupakkoa EU:n johdossa, kun Kaja Kallas ja Valtonen avaavat suunsa.

      • Anonyymi

        Pari hupakkoa tosiaankin. Elina kertoi Venäjän pelkäävän Ukrainan rikastumista sen liittyessä Eurooppan vapauteen. Se rikastuminen taitaa olla melko kaukana. Kovasti vaikeaa on Suomenkin vaurastuminen. Että silleen.


    • Anonyymi00005

      Valtonen ja Kallas sairastavat kumpikin russofobiaa, ja se on parantumaton sairaus, mistä sitten fobia onkaan lähtöisin?

    • Anonyymi00006

      Kannattais suitsia Amerikkaa ja Trumppi a

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      368
      1621
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1181
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      140
      1020
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      914
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      46
      553
    8. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      527
    9. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      511
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    Aihe