TYÖTTÖMÄT MAAHAN MUUTTAJAT

Kaikki maahan muuttajat töihin sosiaaliturvan jakaminen looetettava !!!!!!!!!!!
5251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täysin samaa mieltä. Ja kun Kela kehottaa etsimään halvemman asunnon, kehotuksen on oltava sitova ja ehdoton ! Hyvät kulkuyhteydet tarvitaan duunareille.

1Äänestä
  • Rakennetaan köyhille omat getot!

    Äänestä

ei mitään ilmaista turvaa, jos ei töitä, niin takaisin - HETI

1Äänestä

Tietysti näin. Se tietty pitää koskea myös suomalaisia ihan yhtä lailla.

Se nyt ei kuitenkaan yhtään poista rasistisia ja vihamielisiä asenteita. Ehei, sitten nämä samaiset syyttävät maahanmuuttajia siitä, että vievät suomalaisten työt. Ne, joihin suomalaiset työttömät eivät suotu, vaan ovat mieluummin työttöminä.

Äänestä
  • Samalla lailla ja vielä röyhkeämmin ja näkyvämmin haittamaahanmuutto vetelehtii. Jollei Orpo ollisi uhannut leikata toimeentulotuista 50 %:a, mitään liikettä ei veltossa haittamaahanmuutossa tapahtuisi.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki maahan muuttajat töihin sosiaaliturvan jakaminen looetettava !!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu