Nyt tulee kaikkialta

Anonyymi-ap

11

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä nykyinen aika on ahdistuksen aika.

    • Anonyymi

      Saatana puhuu maailmanlopusta, koska sillä on vähän aikaa jäljellä, siksi se pitää kiireen tuntua yllä.

      • Anonyymi

        Ainahan maailmanlopusta on puhuttu. Luther- myös jäsenti sen 1600- luvulle.
        Tiedekin puhuu maailmanlopusta- kautta aikain, eihän tässä mitään uutta, muutakuin sinulle.


        tee haku- ja hokaat ainakin 4 kpl A4 arkkia saat maailmanlopun kerrontaa.


    • Anonyymi

      Se vasta kummallista olisi jos jostain mediasta tulisi ymmärrystä tuolle tempaustouhulle.

      • Anonyymi

        Lahkolaispiireissä riittää kovasikin ymmärrystä kaikelle muullekin epämääräiselle touhulle.


      • Anonyymi

        No, tavalla - tahi toisella Sanasta kerrotaan se ajan päättyminen.
        Ei tänne jäädä maleksimaan, kun maa on talletettu tulelle. Siksi parempi, että ollaan muualla, kuin tuhkaksi polttavan tulen armoilla. Siksi ja sentähden viesti on Sanassa savolaisillekin, että käytetään sanaa, joka vie kulkijan johonkin, ts. taivas- sanoitettuna on paikka, jossa homma on ok.
        Ei tarvii sitten ihmetellä, kenen sana on ok. käsittää vain, elämä on rajattu ja rajatun elämän jälkeen on se iankaikkisuus.

        Temmataan- sanana on viestikapula- homma päättyy ja sitten alkaa toisessa olomuodossa.


    • tampausopoi 😹👍

    • riatsta😹👍

    • Anonyymi

      Moni asia selviää, kun ymmärtää, että Ahdistuksen aika ja vihan aika ovat kaksi eri aikakautta. Miten pitkiä ne tarkalleen ovat, siitä ei kukaan tiedä.

      Jeesus tulee ahdistuksen ajan jälkeen, joten seurakunta on täällä silloin:
      ”Mutta heti noiden päivien AHDISTUKSEN JÄLKEEN aurinko pimenee eikä kuu anna valoaan. Tähdet putoavat taivaalta, ja taivaiden voimat järkkyvät. SILLOIN TAIVAALLA NÄKYY IHMISEN POJAN MERKKI ja kaikki maan sukukunnat vaikeroivat, kun näkevät Ihmisen Pojan tulevan taivaan pilvien päällä suuressa voimassaan ja kirkkaudessaan. Suuren pasuunan soidessa hän lähettää enkelinsä kokoamaan hänen valittunsa neljältä ilmansuunnalta, taivasten ääristä niiden toisiin ääriin asti. " Matt. 24:29-31.

      "Miten te käännyitte epäjumalista Jumalan puoleen palvelemaan elävää ja todellista Jumalaa ja odottamaan taivaista hänen Poikaansa, jonka hän herätti kuolleista, Jeesusta, joka PELASTAA MEIDÄT TULEVASTA VIHASTA." 1 Tess. 1:9,10.

      Jeesus noutaa seurakuntansa Taivaan Kotiin, jossa me "saamme aina olla Hänen kanssaan".
      Maailmassa alkaa täysi kaaos. Antikristus on tuhottu. 2 Tess. 2:8. Vihan maljat vuodatetaan ihmiskunnan ylle. Ilm. 16.

    • Anonyymi

      Enpä ole ennen kuullutkaan, että vihan aika on eri kuin ahdistuksen aika. Mutta sehän selvittääkin ristiriidan asiasta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe