medioista, että uskovaisten tampausopoi on väärä ja uskovaisetkin on täällä ahdistuksenajankin. Tässä riatsta opetusta asiasta. https://www.youtube.com/watch?v=41ehluBLZuY
Vastaukset 11
- Anonyymi
Saatanalla on kiire, koska sillä on vähän aikaa jäljellä.
Luste temmataan pois, eli viimeksi tulleet lahkot, jotta Jeesus voi palata rauhassa takaisin maan päälle.- Anonyymi
Luste eli lahkot vielä pidättelee, ettei Jeesus voi palata takaisin Galilean vuorelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luste eli lahkot vielä pidättelee, ettei Jeesus voi palata takaisin Galilean vuorelle.
Ap. t. 1:11
Nämä sanoivat: "Galilean miehet, mitä te siinä seisotte katselemassa taivaalle? Tämä Jeesus, joka otettiin teidän luotanne taivaaseen, tulee kerran takaisin, samalla tavoin kuin näitte hänen taivaaseen menevän."
- Anonyymi
Jeesuksen häitä vietetään maan päällä, ei missään pilven päällä.
Ihmisiä joudutaan vielä kastamaan pakolla, jotta heillä olisi hääpuku päällä, mikä annetaan vain kasteessa, jossa ihminen puetaan Kristuksen lahjavanhurskauteen.
Luuk. 14:23
Niin Herra sanoi palvelijalle: 'Mene teille ja aitovierille ja pakota heitä tulemaan sisälle, että minun taloni täyttyisi.- Anonyymi
Room. 6:3
Vai ettekö tiedä, että me kaikki, jotka olemme kastetut Kristukseen Jeesukseen, olemme hänen kuolemaansa kastetut?
- Anonyymi
Eiköhän sitä ahdistuksen aikaa ole ollut siellä Lähi-Idässä jo ihan riittävästi.
6 milj. Juutalaisten surmaaminen pahin esimerkki siitä ahdistuksen ajasta. - Anonyymi
Ufo-alukset tempaa lusteen eli lahkolaist pois, jotta Jeesus voi tulla rauhassa takaisin maan päälle.
- Anonyymi
Lahkot on niitä nippuja, joihin lustetta on jo kerätty.
- Anonyymi
24 Toisen vertauksen hän puhui heille sanoen: "Taivasten valtakunta on verrattava mieheen, joka kylvi hyvän siemenen peltoonsa.
25 Mutta ihmisten nukkuessa hänen vihamiehensä tuli ja kylvi lustetta nisun sekaan ja meni pois.
26 Ja kun laiho kasvoi ja teki hedelmää, silloin lustekin tuli näkyviin.
27 Niin perheenisännän palvelijat tulivat ja sanoivat hänelle: 'Herra, etkö kylvänyt peltoosi hyvää siementä? Mistä siihen sitten on tullut lustetta?'
28 Hän sanoi heille: 'Sen on vihamies tehnyt'. Niin palvelijat sanoivat hänelle: 'Tahdotko, että menemme ja kokoamme sen?'
29 Mutta hän sanoi: 'En, ettette lustetta kootessanne nyhtäisi sen mukana nisuakin.
30 Antakaa molempain kasvaa yhdessä elonleikkuuseen asti; ja elonaikana minä sanon leikkuumiehille: Kootkaa ensin luste ja sitokaa se kimppuihin poltettavaksi, mutta nisu korjatkaa minun aittaani.'"
Perinteiset vanhat kirkkokunnat on luotettavia, hitasti kasvanutta ja kypsynyttä nisuviljaa.- Anonyymi
Jokainen järkevä ihminen käsittää, että ei kristinuskoa perustettu 100 v.sitten jossain Amerikassa ja sieltä kuskattu tänne Suomeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560