Free Palestiinan loppu

Anonyymi-ap

Törmäsin yhdistykseen, joka kertoo olevansa Palestiinan vapauden puolesta puhuja. Samainen yhdistys neuvoo, miten boikotoida Israelia, israelilaisia tuotteita. On kaiketi onnistunut rekrytoimaan ja vaikuttamaan mm kauppaketjujen päättäjiin. On saanut taiteilijoista yhteistyökumppaneita. Onnistumisen edellytyksenä Suomessa on osittain ollut yliopisto maailma, ihmissuhteet, median puolitotuudet. Nyt kuitenkin todellista tietoa on alkanut tulla, ja joidenkin palestiinalaisten todelliset kasvot ovat alkaneet näkyä. Free Palestiinan nykyisten kasvojen loppu häämöttää. Mielenkiinnolla seuraan, miten media ja yhdistyksen yhteistyökumppanit reagoivat. Nythän jo media täälläkin pitkin hampain kertoo muutakin kuin Aljzeeran totuutta. Osa on ollut tietämättömyyttään, sinisilmäisyyttään mukana. Mielenkiintoista nähdä, näkyykö parannuksen tekijöitä vai onko hiljaista vai jatkavatko. Hamas kouluttaa edelleen lapsiterroristeja, joten taistelu pahuutta vastaan maailmalla jatkunee. Unisef ollut näiden lasten, nuorten, orpojen suhteen turhan hiljaa, joten kaiketi sielläkin mätäpaiseita löytyy.

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi00003

      toi todellaki on mielenkiintosta, varsinki ku osa poliitikoista usko hamasin/al jazeeran levittämiä valheita ja läheti vielä rahaa noille terroristeille.
      Kansanmurhapa hyvinki, ainot vaa et s eoli hamas ja irani joka nitä omia kansalaisiaan tappo.. Niikut nyt 16.5 tuhatta ja khomeinii juhlistaa sitä vielä suurena onnistumisena.
      Suomalaiset poliitikot, presidenttiä myöden jotka osallistu free palestina huijaukseen tulis erottaa välittömästi..Palkat takas valtiolle ja nimet ylös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6339
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6000
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe