The Telegraph kirjoitti perjantaina 28.11. Trumpin aikeista, joiden mukaan Donald Trump olisi valmis tunnustamaan miehitetyt ukrainalaisalueet Krimin, Luhanskin ja Donetskin osaksi Venäjää.
Lehden mukaan Trumpin vävypoika Jared Kushner ja erityislähettiläs Steve Witkoff olisivat menneet Moskovaan sopimaan asiasta.
Jos toteutuu, suurin tähänastisista Trumpin rikoksista. Ja tullaan muistamaan pitkään.
Trump osoittaa tällöin olevansa oman ylimielisyytensä vahingoittama ja Euroopan turvallisuuden henkilökohtaisten liiketoimiensa vuoksi hylkäävä henkilö, syvästi epäpätevä, hullu, Venäjän kätyri tai kaikkea tätä.
Trump hylkää tällöin paitsi Ukrainan, Vaarantaa myös koko Euroopan, sillä Putler saisi vain lisää pontta sekä sotakiimaa laajentaa valtakuntaansa, jolla hänen mukaansa ei ole rajoja. Trumpin USA:aa olisi turha odottaa apuun, se on valinnut puolensa petturihallinnollaan.
Trumpin USA tukee Putlerin Venäjä ilman rajoja laajenemispyrkimyksiä
7
116
Vastaukset
- Anonyymi
Syvemmälle Eurooppaan hyökkäämisen valmisteluun kuitenkin menee muutama vuosi, enkä usko kummallakaan olevan enää olevan niin paljoa elinvuosia jäljellä.
Jos saavat kunnon arvokonservatiivit seuraajikseenkin, niin maihinnousu kyllä on jollakin aikavälillä todennäköinen.- Anonyymi
J. D. Vancesta tuskin on Trumpin manttelinperijäksi vaan Yhdysvaltojen poliitikot laittavat hänet Trumpin poistuttua tämän tuhopolitiikan maksumieheksi.
Samoin Venäjällä ei ole Putinin poistuessa vastaavaa auktoriteettia ja pelkokerrointa omaavaa vallanperijää, joten vähemmän valtaa omaavat vallankahvaan janoavat tappelevat keskenään ja parhaassa tapauksessa tulee taas joku Jeltsinin tapainen kansan tukema demokratiakehityksen edistäjä, joka rauhoittaa venäläistä mielenmaisemaa jokusen vuoden.
- Anonyymi
Donalt nyt on nyrkillätapettava paskahousu joka luultavasti odottaa vain hopealuotia. Toivottavasti seuraava tähtipressa ei ole patterikäyttöinen apina.🦧
- Anonyymi
"Rauhanneuvottelia" asettui hyökänneen osapuolen puolelle.
- Anonyymi
"Rauhan neuvottelija" asettui hyökänneen osapuolen puolelle.
Karmea totuus paljastunut- U.S.A- Tukee laitonta sotaa...Putinin kansainvälinen pidätysmääräys tästä saa Trump -sulan hattuunsa merkkinä hulluudesta mitä koskaan Yhdysvaltojen historiassa nähty- Rajoja siis saa kuka tahansa siirtää sotilaallista voimaa käyttäen- Putinin Venäjän kanssa tehdyt sopimukset vain paperia- Sota jatkuu niin kauan kun Putin on vallassa- Ainoa lohtu on talouden romahdus Venäjä käyttänyt lähes kaiken Ukrainan sotaan! asiantuntijoiden arvio talouden romahtaminen 2026- toinen expertti väittää tämän vuoden loppua...
- Anonyymi
Venäjä-asiantuntija: Trumpilla "man crush" miesihastus häntä pilkkaavaan Putiniin
- Anonyymi
Euroopan pitää estää Trumpin petostelu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148