Tätä tietoa tukee myös valtakunnallinen tutkimus. Maahanmuuttajat maksoivat vuonna 2023 Suomeen veroja 2,7 miljardia euroa. He saivat erilaisia tukia yhteensä noin 2,4 miljardilla eurolla, eli he toivat Suomen valtion kassaan enemmän rahaa kuin saivat tukea elämiseensä.
Sen sijaan kantasuomalaiset jäivät tässä vertailussa miinukselle. He saavat tukia viisi miljardia enemmän kuin maksavat veroja.
Nyt on persuille paha
7
154
Vastaukset
- Anonyymi
Persut onhan noista teidän orpolapsista jotain muutakin hyötyä, kuin raskaukset, niitä he ovat hyvin osanneet tekemään.
- Anonyymi
Maahanmuuttajat ja haittamaahanmuuttajat ovat kaksi aivan eri asiaa.
PS. en ole persu.- Anonyymi
Noista sinun kirjoituksesi sanavalinnoista päätellen kyllä olet.
- Anonyymi
Tuossa tilastossa ei ollut eritelty sen paremmin maahanmuuttajia kuin kantasuomalaisiakaan siten, onko kyseessä sinun persukäsittellä ilmaisema haitta- ja muu maahanmuuttaja tai vastaavasti haitta- ja muu kantasuomalainen.
Ei, vaan vain maahanmuuttajat vs kantasuomalaiset. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa tilastossa ei ollut eritelty sen paremmin maahanmuuttajia kuin kantasuomalaisiakaan siten, onko kyseessä sinun persukäsittellä ilmaisema haitta- ja muu maahanmuuttaja tai vastaavasti haitta- ja muu kantasuomalainen.
Ei, vaan vain maahanmuuttajat vs kantasuomalaiset.Totta. Ei eroteltu.
Nyt vaan on niin, että maahanmuuttajat maksavat enemmän veroja suhteessa saatuihin sosiaalitukiin kuin kantasuomalaiset.
Tämä on varmasti persuille ylittämätön fakta, josta seuraa kaikenlaisia epätoivoisia selittelyitä….
- Anonyymi
"Noista sinun kirjoituksesi sanavalinnoista päätellen kyllä olet."
Sinulla lienee jonkinlainen pakkomielle nähdä kaikki maahanmuuttoa arvostelevat persuina.- Anonyymi
Ei, mutta kun käyttää persuterminologiaa, niin väistämättä syntyy mielikuva persusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 33732680
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?632573Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien842075- 2071787
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1711692- 581534
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.991274- 1221078
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex1031031- 321020