Kolme ruisleivänsiivua, päälle alentaja levitettä ja uunissa paistettua lohta, johon ripaus suolaa. Palanpainikkeeksi sokerilla maustettua kahvia mustana.
Terveellinen aamupalani
9
182
Vastaukset
- Anonyymi
Minä vetelin tosi ohuita ruispaloja sardiinien, muikkujen ja siivutettujen valkosipulin kynsien kera. Voita tai margariinia en käytä, koska kalassa on riittävästi rasvaa ja säilykekalat varsinkin uivat muutoinkin öljyssä. Kovat rasvat eivät ole terveellisiä, varsinkaan margariinit.
Päälle join pullollisen raikasta kuohuavaa vahvaa (8,5%) tummaa olutta. Jälkiruuaksi kahvia ja brandya. Sitten kaiken päälle vetelin aivan muuta vielä keittiön pöytää vasten.- Anonyymi
Mielipiteesi loppulause kuuluu sarjaan: toiveajattelua.
- Anonyymi
Eilisillan itsetehtyä kanaa ja riisiä nyrkinkokoinen annos, vihreää teetä, lasillinen tuoremehua vitamiinien ja hivenaineiden kanssa.
- Anonyymi
Riisi on pelkkiä hiilareita ja muutoinkin lähes täysin ravinnotonta ruokaa, kuten vehnäpulla.
Siksi aasiassakin riisi on vain pieni lisuke pääruuan kanssa, sian- kalan- ja naudanlihan sekä linnunlihan ja kasvisten ollessa pääruokina. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riisi on pelkkiä hiilareita ja muutoinkin lähes täysin ravinnotonta ruokaa, kuten vehnäpulla.
Siksi aasiassakin riisi on vain pieni lisuke pääruuan kanssa, sian- kalan- ja naudanlihan sekä linnunlihan ja kasvisten ollessa pääruokina.Riisi on kuule maailiman paras potenssilääke. Kato kuinka paljon maailimassa on kiinalaisia ja japanilaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riisi on kuule maailiman paras potenssilääke. Kato kuinka paljon maailimassa on kiinalaisia ja japanilaisia.
Kyllä se aasialaisten lisääntyminen johtuu muusta kuin riisistä.
Niillä kun ei ole muuta huvia kuin syöminen, työnteko ja naiminen.
Harrastukset on niillä aika vähissä.
Jo raamatussa kerrotaan, mitkä ovat ihmisen päätehtävät, syöminen, juominen ja naiminen.
Paimentolaisilla olivat arvot aika yhtenevät aasialaisten kanssa.
Aina ei naitu ihmistä, kun saatavilla oli runsain määrin karvaisempia otuksia.
Afrikasta tiedetään sen verran, että sen alueen ihmiset ovat apinan ja ihmisen risteytyksiä, kuten Ellen Whitekin on todennut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se aasialaisten lisääntyminen johtuu muusta kuin riisistä.
Niillä kun ei ole muuta huvia kuin syöminen, työnteko ja naiminen.
Harrastukset on niillä aika vähissä.
Jo raamatussa kerrotaan, mitkä ovat ihmisen päätehtävät, syöminen, juominen ja naiminen.
Paimentolaisilla olivat arvot aika yhtenevät aasialaisten kanssa.
Aina ei naitu ihmistä, kun saatavilla oli runsain määrin karvaisempia otuksia.
Afrikasta tiedetään sen verran, että sen alueen ihmiset ovat apinan ja ihmisen risteytyksiä, kuten Ellen Whitekin on todennut.Kerroitko kokemuksistasi noissa karvaisissa kumppaneissasi.
- Anonyymi
Just äsken söin kaksi ruisleivänsiivua, joissa päällä oli levitettä, balkanmakkaraa, tomaattisiivuja, juustoa. Palan painikkeeksi mustaa kahvia sokerilla maustettuna. Ja taas näläkä siirtyi lounasaikaan.
- Anonyymi
Lounaaksi oli paistettuja pottulohkoja ja muikkuja, pottumuusia, uunissa haudutettuja vihanneksia, kinkkua, tuorerehuja, suolakurkkua, viilikastiketta. Juomaksi vettä tai mehua tai kotikaljaa. Jäläkiruuaksi kääretorttusiivu ja mustaa kahvia. Melekeen tuli ähky.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1783600Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512512- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741070- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741