Koulubussi liukastellun nurin. Eikös sinne pitänyt tehdä jotain parannuksia ja parantaa tienhoitoa, ettei tienpinta ole enää jäässä?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5a83b3e2-f1de-4107-a18f-6fb743dcf29e
Konginkankaalla taas bussionnettomuus
6
53
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Tämä ojaanajo ei kylläkään ollut sillä valtatiellä.
- AnonyymiUUSI
Minusta nastajyrsimet ja tehosuolaus pitää ulottaa Konkinkankaalla ympäri vuoden koska kukaan ei pysy siellä autollaan tiellä vaan kolaria pukkaa.
- AnonyymiUUSI
Kaiteet asennettu nelostielle ei tuolle syrjätielle.
- AnonyymiUUSI
Sitä minä en ymmärrä, ettei muka voisi viivästyy tai perua koko kuljetusta, jos keli on tosi liukas. Meillä on tapana mennä normaalisti, vaikka näkee ettei ole mitään mahdollisuutta selvitä kuin tuurilla. Toki itsekin olen tehnyt niin, mutta eikö tosiaan voisi tehdä sellaista sääntöä, joka velvoittaisi jäämään odottamaan hoitotöitä tai liukkauden poistumista.
- AnonyymiUUSI
Nastarenkaat ainakin noihin sivuteitä käyttäviin bussehin, niin alkavat pysymään tiellä.
- AnonyymiUUSI
pitäisi ajaa taitojen mukaan, uusille kuskeille kaasupolkimeen rajoitin, ettei saa kaikkia tehoja käyttöln.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949367Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki674862Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit582874Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j81388- 411344
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota461263Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242