Tuukko hakee rahaa. puuilokeskustelu

MTV UUTISET – STT

Stubb puhui Zelenskyin kanssa puhelimitse.

Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi on aloittanut keskustelut Ranskan presidentin Emmanuel Macronin kanssa Pariisissa. Tapaamisessa Ukraina haluaa varmistaa tukea Euroopasta samalla kun Ukrainan sodan päättämisestä neuvotellaan Yhdysvaltain johdolla.''
695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Meillä Suomessa on osaamaton, lapsellinen hallinto.
Olemme ongelmissa. netto-maksajia kaikkeen selvään korruptioon ja vedätykseen.
Esim. tämä suurvalta sota.
menossa on naton itään etenemis sota.
Nato on ahneiden, epärehellisten globalistien ohjauksessa.
valehteleva ja rahaa imevä nato on haitta Suomelle.
Ja Nato media ei kerro kansalle kuin propagandaa.
Nato media ei kerro, että todellisuudessa se nato aloitti tämän massa-tuhon !!
koska globalistit ja nato etenivät itään, vaihtoivat vallan ukrainassa
ja ovelasti hyväksikäyttivät azov kaartia, ss galitsiaa !!
saatiin täystuho, ja nyt ukraina vietnam tulee kalliiksi,
ja natsit vähenee ja länsimaista raha ja elintaso.

Ja kaikki sodan lietsojat,
nyt kiireesti itse sinne rintamalle polkemaan nato-miinaa !! hopi hopi.
Näyttäkää esimerkkiä itse, hoopo tupi, valtonen, häkkänen,, kallas ja muut...
Ja älkää toistelko ja puhelko enää globalisti-hullujen juttuja...
nyt hopi hopi,,,, itse sinne sotaan,
sotimaan.... sankarina, eikä turhan puhujana..

Äänestä
  • älä jaksa

    Äänestä

  • Venäjä on oikein suuri tuholainen! JATKAA Ukrainan tuhoamista koko ajan, vaikka neuvottelut ivat käynnissäsodan lopettamiseksi!!

    Putin on oikei tuholaisnaapuri! Tuota herraa näyttää ottavan päähän niin turkasesti, kun Ujraina ei taivu Venäjän alistettavaksi, vaan hakuaa Euroooa Unioniin! Siksi Putin nyt oikein voimalla tuhoaa sukulaiskansansa maita!

    Oikein törkeyden huippu ja vaatii vielä palkinnoksi tuosta tuhoamisesta alueita Ukrainasta!
    Kyllä voikin olla todella paskamaisin naapuri mitä olla
    Taitaa ottaa rodella putinia aivoon, kun mikääm eurooppalainenm maa ei halua luottaa oikein tuohon tuholaismaahan, vaan kaikki ovat tukeituneet NATOON!

    Kuinka voi Euroopassa olla yksi tuollainen tuholainen ja tuon kanssa olemme olleet "ystävyyssuhteessa" 80 vuotta!! Uskomatonta!!!!!

    Äänestä

- Nyt olis, 299 miljoonaa. Tuukko hakeen?
- En.
- Tuun.

Äänestä

Kaikki aseapu Ukrainalle käytetään ruskin armeijan ja öljynjalostuksen tuhoamiseen.

Eli se menee juuri sinne minne pitääkin.

Kun ruski on nyt romahduksen partaalla, se miettii toisenkin kerran, että alkaako se tosimatsiin Naton kanssa, kun jo harjoitteluvastustaja (eli Ukraina) osoittautui aika kovaksi luuksi.

Äänestä
  • Venäjä on paskamainen tuholainen!! Tuon kanssa enää ikinä missään suhteessa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

MTV UUTISET – STT

Stubb puhui Zelenskyin kanssa puhelimitse.

Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi on aloittanut keskustelut Ranskan presidentin Emmanuel Macronin kanssa Pariisissa. Tapaamisessa Ukraina haluaa varmistaa tukea Euroopasta samalla kun Ukrainan sodan päättämisestä neuvotellaan Yhdysvaltain johdolla.''

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu