Joka 8. minuutti mies tai lapsi kuolee

Anonyymi-ap

naisen tappamana siellä missä pitäisi olla turvallisinta, kotonaan, miehen ja lapsen paikka on elossa, Joulunakin.

Joka 50. minuutti nainen tapattaa sikiön Suomessa, sikiön paikka on olla elossa siellä missä kuuluisi olla turvallisnta, kohdussa. Abortti ei kuulu olla ilmainen ehkäisy horoille.

5

265

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi miehet ovat keskimäärin vahvempia niin edes osa ehtii puolustautua, vaikka saakin sitten tuomion siitäkin. Valitettavasti lapset ei useinkaan mahda petoäideille mitään.

    • Anonyymi

      Tässä taas hyvä esimerkki akkojen väkivaltaisuudesta, mustasukkaisuuksissaan potki miestä nivusiin, puri käteen, hakkasi metalliputkella, golfmainoilla, rikkoi kännykän, pöydän, ikkunalasin, kenkätelineen, valaisimia ja ties kuinka paljon muuta.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/060f9e12-056e-42d7-9404-03373d4b01bc

      Onneksi mies älynnyt jättää, muuten olisi tuskin hengissä enää.

      "Helsingin käräjäoikeus on tuominnut suomalaisen Onlyfans-tähden kahdeksi ja puoleksi vuodeksi vankeuteen.
      Rikokset tapahtuivat Sörnäisissä 18. maaliskuuta 2022. Tuolloin 26-vuotiaan naisen asunnolla vietettiin päihteidenhuuruista iltaa.

      Naiselle tuli illan aikana eripuraa nelikymppisen miehen kanssa. Hän otti lattialta likaisen huumeneulan ja tökkäsi sillä uhrin selkään.
      Miehen mukaan nainen tokaisi perään, että hänellä on nyt hiv. Tästä seurasi ”kovaääninen asian selvittely”, mies kertoi käräjäoikeudessa.

      Tilanteen jo rauhoituttua nainen otti laukustaan veitsen ja iski sillä miestä useita kertoja.
      Viiltohaavat olivat verrattain syviä ja vuosivat runsaasti verta. Iskut osuivat miestä selkään, kylkeen ja kyynärpäähän.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a2bde888-0fa7-4aaa-a0c9-9efc598d0576

      Puukotuksia jatkuvasti, mutta kun naisesta kyse, ei tuomita edes taponyrityksestä, mies olisi tuomitttu aivan varmasti.

      Miehelle yhdestä naskalin iskusta 5 vuotta vankeutta, jos uhrina olisi ollut nainen, tuomio olisi ollut vielä pitempi, eivät missään suhteessa toisiinsa. Naiselle olisi pitänyt tulla vähintään yhtä pitkä useista puukoniskuista. Korvauksiakin naiselle vähemmän maksettavaksi vaikka paljon enemmän vammoja ja isoja arpia.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/36e77181-1f9d-42fb-b10a-f1c95a018dc9

      • Anonyymi

        Ja kummasti se vika femakoiden mielestä on aina valkoisessa miehessä, vaikka mustalaiset murhaa 20x enemmän ja muutkin matut moninkertaisesti, silti haluavat juuri niitä maahan.

        Nyt polttanut ilmeisesti mustalaismies suomalaiseukkonsa ja kolme lastaan elävältä, samoin musut polttaneet naisia, suomalaisnaiset taas polttaa suomalaisia miehiä elävältä ja maailmalla lapsiaankin henkivakuutusrahojen takia.


    • Anonyymi00004

      Olihan taas hupaisaa tuo unwomen-propaganda mainostauolla kun dokumentissa akka tapatti miehensä saadakseen miljoonan dollarin henkivakuutusrahat. Ei vaan tollo tajunnut että rahat meneekin työnantajalle :D

      Ja siitäkin akka sai vaivaiset 7 vuotta vankilaa, mies 25 vuotta vaikkei olisi omin päin tappanut. Akka lupasi isot rahat ja alkavansa seurustella, mutta horoilikin monen kanssa yhtä aikaa. Kuinkahan monta muuta tuokin olisi tappanut/tapattanut ellei sivullinen olisi paljastanut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      23
      1175
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      59
      1130
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      881
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      102
      848
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      757
    6. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      223
      662
    7. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      106
      652
    8. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      650
    9. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      62
      648
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      592
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      269
      520
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      104
      508
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      7
      459
    15. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      444
    16. 33
      439
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      430
    18. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      423
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      147
      395
    20. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      50
      385
    Aihe