Joka 8. minuutti mies tai lapsi kuolee

Anonyymi-ap

naisen tappamana siellä missä pitäisi olla turvallisinta, kotonaan, miehen ja lapsen paikka on elossa, Joulunakin.

Joka 50. minuutti nainen tapattaa sikiön Suomessa, sikiön paikka on olla elossa siellä missä kuuluisi olla turvallisnta, kohdussa. Abortti ei kuulu olla ilmainen ehkäisy horoille.

4

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi miehet ovat keskimäärin vahvempia niin edes osa ehtii puolustautua, vaikka saakin sitten tuomion siitäkin. Valitettavasti lapset ei useinkaan mahda petoäideille mitään.

    • Anonyymi

      Tässä taas hyvä esimerkki akkojen väkivaltaisuudesta, mustasukkaisuuksissaan potki miestä nivusiin, puri käteen, hakkasi metalliputkella, golfmainoilla, rikkoi kännykän, pöydän, ikkunalasin, kenkätelineen, valaisimia ja ties kuinka paljon muuta.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/060f9e12-056e-42d7-9404-03373d4b01bc

      Onneksi mies älynnyt jättää, muuten olisi tuskin hengissä enää.

      "Helsingin käräjäoikeus on tuominnut suomalaisen Onlyfans-tähden kahdeksi ja puoleksi vuodeksi vankeuteen.
      Rikokset tapahtuivat Sörnäisissä 18. maaliskuuta 2022. Tuolloin 26-vuotiaan naisen asunnolla vietettiin päihteidenhuuruista iltaa.

      Naiselle tuli illan aikana eripuraa nelikymppisen miehen kanssa. Hän otti lattialta likaisen huumeneulan ja tökkäsi sillä uhrin selkään.
      Miehen mukaan nainen tokaisi perään, että hänellä on nyt hiv. Tästä seurasi ”kovaääninen asian selvittely”, mies kertoi käräjäoikeudessa.

      Tilanteen jo rauhoituttua nainen otti laukustaan veitsen ja iski sillä miestä useita kertoja.
      Viiltohaavat olivat verrattain syviä ja vuosivat runsaasti verta. Iskut osuivat miestä selkään, kylkeen ja kyynärpäähän.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a2bde888-0fa7-4aaa-a0c9-9efc598d0576

      Puukotuksia jatkuvasti, mutta kun naisesta kyse, ei tuomita edes taponyrityksestä, mies olisi tuomitttu aivan varmasti.

      Miehelle yhdestä naskalin iskusta 5 vuotta vankeutta, jos uhrina olisi ollut nainen, tuomio olisi ollut vielä pitempi, eivät missään suhteessa toisiinsa. Naiselle olisi pitänyt tulla vähintään yhtä pitkä useista puukoniskuista. Korvauksiakin naiselle vähemmän maksettavaksi vaikka paljon enemmän vammoja ja isoja arpia.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/36e77181-1f9d-42fb-b10a-f1c95a018dc9

      • Anonyymi

        Ja kummasti se vika femakoiden mielestä on aina valkoisessa miehessä, vaikka mustalaiset murhaa 20x enemmän ja muutkin matut moninkertaisesti, silti haluavat juuri niitä maahan.

        Nyt polttanut ilmeisesti mustalaismies suomalaiseukkonsa ja kolme lastaan elävältä, samoin musut polttaneet naisia, suomalaisnaiset taas polttaa suomalaisia miehiä elävältä ja maailmalla lapsiaankin henkivakuutusrahojen takia.


    • Anonyymi00004

      Olihan taas hupaisaa tuo unwomen-propaganda mainostauolla kun dokumentissa akka tapatti miehensä saadakseen miljoonan dollarin henkivakuutusrahat. Ei vaan tollo tajunnut että rahat meneekin työnantajalle :D

      Ja siitäkin akka sai vaivaiset 7 vuotta vankilaa, mies 25 vuotta vaikkei olisi omin päin tappanut. Akka lupasi isot rahat ja alkavansa seurustella, mutta horoilikin monen kanssa yhtä aikaa. Kuinkahan monta muuta tuokin olisi tappanut/tapattanut ellei sivullinen olisi paljastanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      280
      4733
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      49
      2939
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1232
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1179
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      986
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      971
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      959
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      941
    Aihe