Tarina jonka mukaan

Anonyymi-ap

hyvätuloiset maksavat suurimman osan ansiotuloveroista, kumoutuu tässä https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011663321.html "Suurimman osuuden ansiotuloista eli 30 prosenttia, saivat henkilöt, joiden vuosittaiset ansiotulot olivat 20–39 000 euroa. Heidän maksettavakseen tuli 22 prosenttia kaikista ansiotuloveroista.
Suurituloisimmat, eli yli 200 000 euroa vuodessa ansaitsevat saivat ansiotuloista 3 prosenttia ja maksoivat ansiotuloveroista 6 prosenttia." Näin satu siitä kuinka hyvätuloiset kustantavat kaiken, osoittautuu jälleen puhtaaksi paskan jauhannaksi. Ja sitä paskaa ovat jauhaneet juuri ne hyvätuloiset.

5

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuo uutinen osoittaa vain sen, ettei meillä ole riittävästi suuripalkkaisia. Niitä pitää saada lisää ja paljon!

      • Anonyymi

        Jotenkin se vaan täytyy näköjään saada kierot valheetkin käännettyä toiselle uralle.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jotenkin se vaan täytyy näköjään saada kierot valheetkin käännettyä toiselle uralle.

        Tuo mitä kirjoitin on fakta! Ajattele, jos siis se värkkisi toimii, jos saamme 100 suurituloista lisää jotka maksavat veroja vuodessa vaikkapa vain 50'000€ niin valtion tila rahan suhteen paranee paljon enemmän kuin jos saadaan 100 pienituloista lisää jotka maksavat veroa 5000€ vuodessa.

        Lisää suurituloisia on siis ehdoton etu maallemme! Eikä tuossa ole valheen häivää!


    • Anonyymi

      On se tyhmä kuin saapas, nolaa itsensä esiintymällä kahdella nimimerkillä ja vielä itse todisti tapahtuman !

      • Anonyymi

        Voiko dementikolta sen kummempaa odottaakaan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      139
      3720
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      58
      3329
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2724
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2294
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      171
      1946
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1416
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      30
      1376
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1182
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      973
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      953
    Aihe