Onpas Vapaa-Ajattelijoiden jäsenmaksu halpa. Näyttää vaihtelevan yhdistysten välillä mutta laskettuna kuluvan vuoden maksuilla yhden vuoden kirkollisveroillani - jos kirkkoon kuuluisin - saisin alueeni VA-yhdistyksen jäsenyyden vuosikymmeniksi. Pitää harkita liittymistä, jos ensi vuonna olisi paremmin aikaa.
Vuoden kirkollisveroilla Vapaa-Ajattelijoiden jäsenyys jopa vuosikymmeniksi
14
143
Vastaukset
- Anonyymi
Ha ha 😄montakos vuotta olet jo ollut jäsen 😉 ?
- Anonyymi
Nyt ehtii maksamaan vielä vuoden 2025 jäsenmaksu. Samalla voi pistää ensi vuoden maksuun. Jäsenmaksun lisäksi voisi pistää pankille vaikka 10 euron toistuvaismaksu.
- Anonyymi
Oho!
- Anonyymi
Kaikki Sulo Vilenit liittymään. Nyt!
- Anonyymi
Tämä on hyvä tietää
- Anonyymi
Halpaa on!
- Anonyymi
Ei olisi todellakaan kallis
- Anonyymi
Todella paljon halvempi
- Anonyymi
Kyllä on edullista!
- Anonyymi
Mistähän noin suuri eri voi johtua?
Erosin kirkosta reilut 50 vuotta sitten, mutta en nähnyt mitään mieltä liittyä kyseiseen liittoon. Luin kirjastossa Vapaa-ajattelija -lehteä ja totesin että se oli täysin stallarien hallussa. Neuvostoliitto muka oli ajattelun vapauden ja ihmisoikeuksien paratiisi!
Olen sittemmin osallistunut monenkin sortin pakanalliseen puuhasteluun, on ollut ihan kivaa, mutta en uskomalla usko mihinkään.
Totuus on poluton maa, sanoi Krishnamurti.Syntymäni aikaisista lehdistä en osaa sanoa, mutta ehkä nyt on aika tutustua uudelleen.
- Anonyymi
Täältä näkee tämän vuosituhannen (25 v) lehtia: vapaa-ajattelijat.fi/va-lehti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096606Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884241L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453559TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72941Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251551- 66978
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55953- 9939
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193918Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47899