Onpas Vapaa-Ajattelijoiden jäsenmaksu halpa. Näyttää vaihtelevan yhdistysten välillä mutta laskettuna kuluvan vuoden maksuilla yhden vuoden kirkollisveroillani - jos kirkkoon kuuluisin - saisin alueeni VA-yhdistyksen jäsenyyden vuosikymmeniksi. Pitää harkita liittymistä, jos ensi vuonna olisi paremmin aikaa.
Vuoden kirkollisveroilla Vapaa-Ajattelijoiden jäsenyys jopa vuosikymmeniksi
14
141
Vastaukset
- Anonyymi
Ha ha 😄montakos vuotta olet jo ollut jäsen 😉 ?
- Anonyymi
Nyt ehtii maksamaan vielä vuoden 2025 jäsenmaksu. Samalla voi pistää ensi vuoden maksuun. Jäsenmaksun lisäksi voisi pistää pankille vaikka 10 euron toistuvaismaksu.
- Anonyymi
Oho!
- Anonyymi
Kaikki Sulo Vilenit liittymään. Nyt!
- Anonyymi
Tämä on hyvä tietää
- Anonyymi
Halpaa on!
- Anonyymi
Ei olisi todellakaan kallis
- Anonyymi
Todella paljon halvempi
- Anonyymi
Kyllä on edullista!
- Anonyymi
Mistähän noin suuri eri voi johtua?
Erosin kirkosta reilut 50 vuotta sitten, mutta en nähnyt mitään mieltä liittyä kyseiseen liittoon. Luin kirjastossa Vapaa-ajattelija -lehteä ja totesin että se oli täysin stallarien hallussa. Neuvostoliitto muka oli ajattelun vapauden ja ihmisoikeuksien paratiisi!
Olen sittemmin osallistunut monenkin sortin pakanalliseen puuhasteluun, on ollut ihan kivaa, mutta en uskomalla usko mihinkään.
Totuus on poluton maa, sanoi Krishnamurti.Syntymäni aikaisista lehdistä en osaa sanoa, mutta ehkä nyt on aika tutustua uudelleen.
- Anonyymi
Täältä näkee tämän vuosituhannen (25 v) lehtia: vapaa-ajattelijat.fi/va-lehti
- Anonyymi00013
Tsekkaa täältä parhaat deitti- ja seuranhakupaikat! https://Jasmine.hoty.lat/Jasmine#/?/?/hdbuqxm2g
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496