Kyllä on ollut hyvä viikko köyhänä.

Anonyymi-ap

Viime lauantai voitin pitkävedosta 350 euroa, pari päivää sitten voitin 250 euroa. Viime yönä voitin paffin pokerista 600 euroa ja äsken kun kävin kaupassa, voitin pokerista 80 euroa 4 eurolla.
Ostin uuden telkkarin vaikka nykyinen 43 tuumainen on 3 kk vanha. Sen myin isoveljelleni 200 eurolla. Ostin 55 tuumaisen tilalle 369 eurolla powerilta. Rahaa oli säästössä ennestään mutta tuntuu että joulun lähestyessä tuuri vaan kasvaa. 3 viikkoa jouluun, ehkä ostan itselleni vielä joululahjoja lisää. Tuntui että 43 tuuman telkkari oli vaan pieni joten päätin jo aikaa sitten ostaa isomman ja nyt sen ostin.

11

176

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olutta piti ostaa vaikka minun piti kuntoilla koko viikko.

      • Anonyymi

        Kuntoilla voi samalla kun haet coopin lagerisalkun. Nostat salkun sivulle olkapään tasalle ja välillä vaihdat kättä.


    • Anonyymi

      Aloitus kai kaukana totuudesta.
      Miksi aloittaja kuitenkin sanoo itseään köyhäksi ? Kai siihenkin joku syy on ?
      Onko peleihin loppujen lopuksi mennyt paljon enemmän rahaa, kuin mitä on tullut ?
      Taitaa olla niin päin ?

      • Anonyymi

        Taisi vaan vitsailla köyhyydestä. Mutta joskus käy tuuri, olen itse voittanut joskus ison summa, kymmeniä tuhansia euroja. Rahaa ei ole koskaan liikaa.


      • Anonyymi

        1280€ mitä nuo voittosummat tekevät niin köyhä on. Ei kuitenkaan persaukinen


    • Anonyymi

      Aloittaja laittaa vetoja ja yöllä pelaa pokeria sitten kauppareissullakin täytyy pelata. Kyllä tuolla menolla niihin peleihin myös menee rahoja.Vedonlyönneissä sentään jotain todennäisyyttä voittaa toista se on ulkomaalaisilla pelisivustoilla automaattipelit.

    • Anonyymi

      Mulla on plakkarissa 5 donaa jemmassa.
      nekin vielä taskurahaa.

      • Anonyymi

        Niin on minullakin ja ainakin saman verran jemmarahaa .
        Alkoi näyttää se 46" Sony jotenkin pieneltä niin ostin isomman eli 65" telkkarin,
        kun siitä näkee mukavasti tavallisten kanavien lisäksi lukuisia muitakin ja
        samalla muodostui reitittimen kautta nopea yhteys nettiin.
        Luulitte että kirjoitan soopaa, mutta kyllä tämä on 100%:sesti totta.
        No nyt joku köyhyyskurimuksessa oleva taas alkaa kiukutella, mutta on
        hyvä muistaa että köyhyys on itse aiheutettua.


    • Anonyymi

      Ja mites monta kymppitonnia tuohon pelailuun on mennyt?

    • Anonyymi

      Voitin pitkävedosta juuri 221 euroa. 5 sm liigan jäkis peliä oikein. Hyvä viikko jatkuu ja vetoja on vielä tälle päivälle muun muassa saksan jääkiekkoliigassa jossa on jo yksi peli jo oikein ja ruotsin kakkostason jäkisliikan peleissä on oikein joten voin voittaa vielä trio lapuista pari sataa.
      T: ap

      • Anonyymi

        Kela saa tietoonsa paljonko on papua tilillä.

        Joudut velkavankeuteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      154
      8329
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      432
      7412
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      71
      3831
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      150
      3522
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      111
      2998
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      51
      2557
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2016
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1863
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      36
      1684
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1520
    Aihe