Ei kulje kirkkovene, eikä auta maahanmuuton vastustaminen

Ylen puoluekannatusmittauksen tulokset julkaistiin tänään
https://yle.fi/a/74-20197570
”SDP painii aivan omassa sarjassaan…”

Perussuomalaisten kohtalo näyttää karulta. Puoleen kannatus putoaa ja samalla kepu vain parantaa juoksua. On täysin selvää, että pronssimitalikin putoaa persujen kourasta seuraavan ratakierroksen aikana.

Maahanmuuttokin on jo niin loppuun kaluttua luu, siitä ei saa irti uutta kannatusta, vaikka persut vieläkin yrittävät järsiä asiaa kuin hampaaton vaari kuivaa leipää. Kovin voimaton oli myöskin persujen yritys ottaa riemua irti taksien keltaisista kilvistä. Tällainen lillukanvarsien kanssa meuhkaaminen tuskin kiinnostaa äänestäjiä.

Äänestäjiä kiinnostaa se, miten saataisiin Suomi irti velkakierteestä ja miten saataisiin työllisyys nousuun. Ei anna kovin mairittelevaa kuvaa Orpon ja Purran osaamisesta se, että tällä hallituskaudella Suomi ottaa ennätysmäärän velkaa ja samalla Suomen työttömyys on EU-maiden korkeimpia. Meitä surkeampi on vain Espanja.

Kyllä se on niin, että että ei se kirkkovene kulje, jos soutajiksi pannaan lapsia ja alamittaisia.

Parhain terveisin, Moktar. ;)

15

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lymphogranuloma venereum
      Moktarin synnin palkka.

      • Anonyymi
        UUSI

        Noin se aina menee ap. Ensin sensuroit KAIKKI muiden viestit jotka häiritsee sinun persuvainoasi minkä jälkeen alat vttuilemaan viesteille jotka olet kirjoittanut itse. Kaava minkä toistat "vain" vuoden jokaisena päivänä kaikilla palstoilla joissa persujen perään itket ylläpidon suojista. Tappaen kaiken muun viestiliikenteen paitsi omasi. Perinteisine väittelyinesi omien sivupersooniesi kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta.


      • UUSI

        Sinulla on kyllä tosi outoja kiinnostuksen aiheita.

        Nauretaan vartti. ;)


    • Anonyymi

      Vanhan kaappigayn poliittista parkumista kuukaudesta toiseen.
      Taitaa reuhkamenkat aloittajalla ajoittua juuri näihin puoluekannatusjulkaisujen aikoihin.
      Että on hervottoman pälli tyyppi.
      🥱🤮

    • Anonyymi

      matu maa ruotsi on 3 työttömyystilastossa, miksi näin ? no tietenkin siksi , koska maturahat on käytetty 🤣

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      UUSI

      Ei kulje kirkkovene, kun kehitysmaamuslimit räjäytti sen vääräuskoisten…

      • Anonyymi
        UUSI

    • UUSI

      Tämä ketju on oiva esimerkki sitä, että päällimmäisenä on aina halu syytellä muita. Tässä keskustelussa yritetään pää punaisena syytellä minua.

      Tämä patologinen halu syytellä muita on niin kovin tyypillistä itseään maahanmuuttokriittisiksi kutsuvalle laitaoikeistolle.

      Ei se kirkkovene kulje, jos soutajat pää punaisena syyttelevät muita.
      Nauretaan vartti. ;)

    • Anonyymi
      UUSI

      Juu, on kirkkoveneet mielessä

    • Anonyymi
      UUSI

      Kirkkoveneet ei kuulu tänne. Mene muualle!

    • Anonyymi
      UUSI

      Miltähän kaapukansanrymäläisten siveäksi klitorisamputoidut ”kirkkoveneet” näyttää?

      • Anonyymi
        UUSI

        Paljon niillä soudetaan lisääntymisestä päätellen.


    • Anonyymi
      UUSI

      Tuuheapartaiset kehitysmaamuslimi lapset ovat kovia suotamaan, kun niillä saataa olla neljäkin islamin mukaista klitorisamputoitua kirkkovenettä jatkuvasti soudettavana.

    • Anonyymi
      UUSI

      Tuloksena holtitonta lisääntymistä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4404
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2978
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2825
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2575
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2238
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2190
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2068
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2038
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1995
    Aihe