Tämä palsta on anti- ihmissuhde generaattori

Tulin saitille muuten vaan ja tätä lukiessa tulee vastenmielisyys kaikkia ihmissuhteita kohtaan. Aikamoinen vaikutus.

Miten palsta vaikuttaa sinuun?
17292
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kummituksia alkaa hyppäämään ympäriinsa, kaikkea paranormaalia tapahtuu, käänny pois vielä kun voit!

Äänestä

Useimmat suhteet on tuomittu epäonnistumaan

Äänestä

Eikö nuo sexi palstat ole muualla.

Äänestä

No joo. Täällä on oppinut jotenkin seilaamaan. Kaikkea ei vaan niele, noteeraa jne.

Äänestä

Itse olen rakastunut hyvään tyyppiin. Eivät palstan typerykset vaikuta siihen mitenkään.

Äänestä
  • Samoin. Yhteen erikoisen ihanaan mieheen. :) en kehtaa siitä enää puhua kun heti nämä ilkeät alkaa kiusata. Siis nämä jotka puhuu rumasti muista. Vain he saavat olla jotain. Rakastaa ja pelleillä.

    Äänestä

  • Mikäli on onnellisessa suhteessa ei roiku täällä.. ellei sitten suhteile sen kipeän miehen kanssa niin ymmärrettävää, että pitää vahtia palstaa... saa helposti tietää mitä se toinen touhuilee ja kenen kanssa. -> voi sitten ajoissa varautua riitaan ja yksinäiseen viikonloppuun jne.

    Äänestä

Lisää vain enemmän irtosuhteita tämä.

Äänestä
  • Eikun vähentää. Oma suhde alkaa vaikuttaa todella hyvältä ja turvalliselta.

    Äänestä

Jos täällä kirjoiteltu ois koko totuus parisuhteista ja esmes niinkö enemmistö miehistä edustettuna niin ei huvittaisi kukaan mies ei kuuna kullan vaalijana! Hyvä tietää tämä kaikki kuitenkin. Osaa livessä olla kriittinen ja poimia just ne oikeat kultamunat omaan koriin. Eikä tarvitse arpoa. Kehittää tavallaan psykologista silmää tämäkin.

Äänestä
  • * kuuna kullan valakijana * piti olla kyl

    Äänestä

Toivottavasti ulkomaailma ja kulttuuri ei ole kokenut samaa konservatiivista käännettä kuin mitä palsta esittää. Avioliitto, naiset huoria, seksuaalinen petos pahin mahdollinen rikos… huolestuttavaa myös tämä sarjamonogaamisuuden hyväksyntä ja normi: rakastumisen pitäisi johtaa automaattisesti suhteeseen vaikka millä hinnalla. Hyvin huolestuttavia ajatteluvirtauksia. Onneksi maailma on ehkä monipuolisempi ja - arvoisempi.

Äänestä

Enimmäkseen täällä tiuskii jätétyt ja katkérat wánhusfèmakot ja wánhusnaiset, niiden psyykkistä riuhtomista on ihan hauska seurata.

1Äänestä
  • Kipu on kivaa?

    Äänestä

  • Kyllä täällä tuntuu olevan enemmän miehiä, jotka haukkuu naisia.

    2Äänestä

Aikamoista.

Äänestä

Jos tän lukemisesta tulee pahaolo,
miettikää mitä taistelupelit aiheuttais?

Monta tuntia päivässä, monta vuotta …huh

Ei kiitos.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulin saitille muuten vaan ja tätä lukiessa tulee vastenmielisyys kaikkia ihmissuhteita kohtaan. Aikamoinen vaikutus.

Miten palsta vaikuttaa sinuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu