Luterilainen tuli uskoon.

4141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän se voi olla hyvä juttu kun ei vain luottanut kasteen armoon vaan alkoi hihhuloida kuin lahkolainen. Henkilökohtaisesti hyvä juttu, mutta uskonnnolliselta näkökulmasta kauheinta mitä uskossa voi tapahtua.

Äänestä
  • Oletko tullut uskoon ja uudestisyntynyt?

    Äänestä

  • Pekeleen mielestä kauheinta, mitä ihmiselle voi tapahtua,
    on se, että tulee uskoon. Se on siis pekelen näkökulmasta
    arvioituna kauheinta. Uskoon tulleelle hänen näkökulmastaan
    katsottuna uskoon tulo on parasta, mitä hänelle on koskaan
    tapahtunut.

    Äänestä

Kauheita, mitä luterilainen voi tehdä, on kasteen armosta luopuminen, usko Jeesukseen on kasteen armosta luopuminen...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvä todistus!


https://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/akseli-koskela-jeesus-pysaytti-minut-liikennevaloissa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu