Mitä mieltä olette kutittamisesta? Pidättekö siitä että teitä kutitetaan vai siitä että kutitatte muita vaikka kiusallanne?
Itsellä on ollut lapsesta asti kiinnostusta kutittaa muita ja olis kiva löytää samasta aiheesta kiinnostuneita. Lähinnä miespuoliset kiinnostavat. Olen itsekin 23v mies.
Kutittaminen tuntuu olevan suomessa tabu tai ainakin sellainen ettei siitä kauheasti uskalleta puhua taikka löytää samasta aiheesta kiinnostuneita, sillä se jakaa mielipiteitä laidasta laitaan. Mutta sekin on tietynlainen sisäänrakennettu osa ihmisillä joita sellainen kiinnostaa. Esimerkiksi vasta nykypäivänä ollaan alettu arvostamaan sukupuolivähemmistöjä ja heidän oikeuksia, mutta sekin oli aikanaan sellainen asia josta ei haluttu/uskallettu puhua. Kutittaminen menee samalla tavalla siihen kastiin, siitä ei uskalleta/haluta puhua avoimesti sillä se koetaan jotenkin nolona varsinkin niillä ihmisillä joita asia kiinnostaa. Niin mitä mieltä te olette tästä? :)
Kutituksesta kiinnostuneet
1
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658