"Venäjän presidentti Vladimir Putin ilmoitti intialaismedialle, että Venäjä aikoo ottaa Donbasin alueen Itä-Ukrainassa haltuunsa vaikka väkisin."
Niinhän ne ovat tehneet koko ajan 🙄
Niinhän ne ovat tehneet koko ajan 🙄
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Niin se pitääkin luuserit ei usko muuta kuin voimaa, slava putin
Hieno homma hyvä Putin
Juuri niin! Seuraava SOTILAALLINEN ERIKOISOPERAATIO on jo oven takana valmiina odottamassa. Nyt olisi EU:n kiire saada sopimus Venäjältä (putinilta) takavarikoitujen varojen käytöstä.
Apropos, mikähän valtio voisi olla putinin seuraava kohde? Vieläköhän hän uskaltaisi hyökätä NATOn kimppuun? Toisaalta, Trumpin seuraaja voi olla täysjärkinen, joten SOTAKÄÄPIÖLLE voi tulla kiire. Olisivatko Baltian maat sen verran heikkoja, että sinne uskaltaisi hyökätä? Siellä on kyllä ikävästi USA:n joukkoja, joita Suomessa ei taida vielä kovin paljon olla. Tuskin putin Puolaan kuitenkaan uskaltautuu, se lienee varma.
Kaakon suunnasta voisi löytyä helpommin otettavia kohteita, jospa hän kääntäisikin katseensa sinne?!
Nato tiltun panikointia on huvittavaa seurata. Nato tiltut ovat pahimpia pelkureita mitä löytyy 🤣
Hyvä!!! Tässä on jo KAKSI lausetta. Se on plussaa! Mutta nyt huomaan taas termin NATO TILTU. Enkö ole jo aiemmin opettanut, että tuon nimityksen käyttö on kuin omaan nilkkaan iskemistä tai omiin housuihin laskemista! Se antaa kirjoittajastaa typeryksen kuvan kun ei osaa keksiä TILTU:lle parempaa vastanimikettä kuin hiekkalaatikonomainen "NATO TILTU".
Ymmärrätkö! Nyt yritä kovasti, niin kyllä se sieltä tulee!!
Nimim. Törkyturpaa luovutetaan Venäjälle tuomittavaksi heti kun muidenkin ukromielisten oikeudenkäynnis alkavat.
Nimimerkki "törkyturpa" saa ehkä uskonnonvapauden perusteella opettaa synagoogassaan sitä mitä heprealainen Raamattu eli Tanak opettaa. Mutta turha sitä on tulla IHMISILLE tuputtamaan. 🤡
Mitä heikommaksi Yhdysvaltain presidentti Trump ja tämän MAGA-hallinto osoittautuu, sitä itsevarmemmaksi uhoajaksi Putler muuttuu. Trump kaarteineen uhoo kyllä sotilaallisesti heikolle Venezuelalle ja murhaa veneilijöitä, mutta Venäjän edessä Donald taipuu vaikka solmuun. Saa nähdä toimiiko myös Kiinan Xi USA:n heikkona hetkenä Taiwanin suhteen.
Se on miehen puhetta!
Natseilta alkaa vaan loppumaan liha ja pommit. Siksi länsi sitä tulitaukoa hakeekin.
Uskomatonta että Euroopan tykistöammustuotanto on saavuttanut Venäjän tuotannon vasta noin 4 vuotta sodan alkamisen jälkeen. Kuinka paljon urheita ukroja olisikaan hengissä enemmän, jos Euroopan johto olisi kasvattanut kassit ja miekellään jo Ukrainan sodan alussa. Miljonääreille puolustusvero 1% koko Eurooppaan yli 1 000 000 euron varallisuudelle lukuunottanatta kotina toimivaa asuntoa, faktahan on se että varakkaiden ja rikkaiden omistuksia tässä pelastetaan, persaukiset osattomat voivat lähteä muuallekin pois sodan tieltä. Heillä ei ole muuta puolustettavaa kuin läheisensä, jotka voi ottaa mukaan.
Taunuksista akku tyhjä?
Realismia peliin nyt hyvät herrat.
Jos Putin ja Venäjä koko Donbassin haluavat itselleen niin tulee myös tapahtumaan.
Siinä eivät auta tämän palstan itkupotkuraivarit.
Kyllä putin sen mahdollisesti saa haltuunsa. Koko Ukrainankin.
Mutta pointti on, että Venäjä EI PYSTY pitämään sitä hallussaan. Putin näet ei voi PYSÄHTYÄ Ukrainaan, ei suinkaan! Pitää olla kovin, kovin NAIIVI kuvitellakseen noin. Ja tämä johtaa vähintään putinin TUHOUTUMISEEN, lopulta.
Jos Venäjä ylipäätään selviää "hengissä" putinin jälkeen, se JOKA TAPAUKSESSA joutuu luopumaan Ukrainasta. Paitsi tietenkin jos he ELIMINOIVAT kaikki ukrainalaiset, minkä jälkeen keskustelu on pelkästään AKATEEMINEN.
MUAHAAHAA MUAHHAAHAA MUAHAHAAAA
Arvostan suuresti hra Törkyturvan intohimoa Ukrainan sotaan ja toivoa sen sotilaalliseen voittoon ja Venäjän romahtamiseen.
Realismi on kuitenkin se minkä puoleen itse käännyn ja unohdan mielikuvitukselliset toiveet.
Tämä sota päättyy vain ja ainoastaan silloin kun Venäjä saa läpi kaikki vaateensa.
Jos toisin olette vetoja lyöneet niin ne rahat hävisitte.... 😊
"Nimim. Törkyturpaa luovutetaan Venäjälle tuomittavaksi heti kun muidenkin ukromielisten oikeudenkäynnis alkavat."
Katsokaa!! Katsokaa mitä VERENHIMOINEN ja parantumaton NATSIKOMMUNISTI kirjoittaa!! Kyllä, TÖRKYSEDÄNKIN päivät ovat luetut kun Ukraina lopullisesti LYÖDÄÄN. Hirveää! KAMMOTTAVAA!
KAUHEATA! NATSIKOMMUNISMI vie meidät PERIKATOON! KATASTROFAALISTA!!!
MUAHAHAAA
Muistatteko historiankirjoista kun silloinen VALTAKUNNANMARSALKKA Göring elämöi 1941, että Neuvostoliitto on käytännössä LYÖTY. Ja silloinhan tilanne todella kovasti näyttikin siltä, että niin olisi.
Mutta lopulta kävi toisin. Puola ei pysynyt natsien hallinnassa, Ranska ei pysynyt natsien hallinnassa .... arvaatte mihin tämä johtaa ... MUAHAHAHAAA
Putinin päivät ovat luetut, MUAHAHAHA
Onko Venäjänkin päivät luetut? Miettikääpä sitä!!! MUAHAHAAA
Toiveajattelun ajat ovat ohi.
Venäjä tulee voittamaan nämä geimit.
Himokkaiden koalitio on jo nyt lyöty.
Ei ollut uhkaus, vaan alusta asti tiedetty lopputulema.
Näin se menee, ellei diplomatia kerran kelpaa.