Venäläisten tärkein tehtävä.

Anonyymi-ap

Venäjän kansan on mahdollista lopettaa sota eliminoimalla Putin apureineen.
Venäjä menettää kunnioitettavan tulevaisuutensa nykyisellä johdolla. Menestys kaikilla mittareilla menee jyrkkää alamäkeä.Köyhyys ja ongelmat kasantuu.

Putinin toimet ovat nykyisin aivan maailmansodan kynnyksellä. Sota tavanomaisilla aseilla ei suju,joten Putin joukkoineen etsii jatkuvasti syytä joukkotuhoaseiden käytölle Ukrainassa.

Sairas kiihko on lisääntynyt merkittävästi Venäjän sisällä, propaganda koneiston rummuttaessa Hitlerin opeilla kansalaisille joukkotuhoaseiden käytön tarpeellisuudesta Ukrainaa vastaan.
Tapa on täysin sama kuin alkuasukasheimoilla sotatanssi nuotiolla,ennen hyökkäykseen lähtöä.
Huuto ja älämölö on täysin samaa,vain mittasuhteet ja keinot erinlaisia.
Länsi ei tuo julkisesti riittävän kovasti NYT
esille sitä,ettei Venäjällä ole mahdollisuutta käyttää ydinasetta tai vastaavaa,ilman välitöntä iskua Venäjän maaperälle.
Putin joukkoineen selvästi odottaa Ukrainan tukijoiden nukahtamista ja luo tahallaan riveihin hajaannusta laajalla keinovalikoimalla.
Ukrainan tukijat ovat nyt uneliaisuuden alkuminuuteilla. Trumpin pelleilyyn perustuva rauhanprosessi tuo juuri Venäjän toivomaa unihiekkaa Ukrainan tukijoiden silmiin.
Heti tilaisuuden tullen Putin on valmis iskemään! Putinin tässä sodassa käyttää käärmeen tapaa odottaa kärsivällisesti tilaisuutta iskeä.
Tämä tapa on tuttu kaikissa murhissa Putinin vallan alkumetreiltä lähtien. Putinin uhrien yksittäisistä verilammikoista on muodostunut nyt jo joki.
Verisen kuohuvan kosken muodostuminen on aivan liian lähellä! Venäjällä on viimeisenkin järjen sumentuminen todella lähellä.
Trumpin naurettavan rauhanprosessin ei pidä antaa hämätä karua todellisuutta!
Ukrainassa on oikea sota!

17

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Mistä Venäjältä vastavoima löytyisi?

      • Anonyymi
        UUSI

        Ulkomailla olevat maasta paenneet venäläiset voisivat perustaa pskolaishallituksen.


    • Anonyymi
      UUSI

      Putin kinuaa palkintoa Trumpilta hyökkäyssodasta. Trump jo järjestänyt asiaa ja on kaikkien nähtävillä.
      Trump valitsi tietoisesti idiootteja ympärilleen,kuten Hegseth jonka laittoi leikkimään sotaleikkejä Venezuelan ympärille.
      Putin saa mesoa rauhassa Ukrainassa.

      • Anonyymi
        UUSI

        Putin on oljenkorren etsijä. Hädissään äijärähjä.


    • Anonyymi
      UUSI

      "ON SINULLA NAURETTAVA ELÄMÄNTEHTÄVÄ TOIMIA VENÄJÄNKYTTÄÄJÄNÄ,ONKOHAN TUO TERVETTÄ?"!!!

    • Anonyymi
      UUSI

      Jos ei Venäjän kansa nouse Venäjän nykyhallintoa vastaan on Venäjän peli pelattu pitkäksi aikaa kansainvälisillä foorumeilla.
      Halveksittu banaanivaltio tulossa.

      • Anonyymi
        UUSI

        "Ja mitäs se jollekin demariharpulle kuuluu,miten venäjällä toimitaan"!!!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        "Ja mitäs se jollekin demariharpulle kuuluu,miten venäjällä toimitaan"!!!

        No ei sinänsä kuulukaan, mutta olis mukavampaa kun olisi menestyvä ja hyvä naapuri eikä rikollinen kleptokratia.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei sinänsä kuulukaan, mutta olis mukavampaa kun olisi menestyvä ja hyvä naapuri eikä rikollinen kleptokratia.

        Totta. Nykyvenäjä on halveksittava hylkiö. Ainoa arvo on kleptokratiakorruptio.


    • Anonyymi
      UUSI

      Outoa että saa kirjoitella moisia. Entäs jos sama Suomesta "Suomen johto on eliminoitava, jotta päästään tästä lamasta". Voi olla että supo olisi perässä.
      Entäs jos FSB seuraakin aloittajaa? Novitsokkia aamuppuurossasi? Olisitko tyytyväinen?

      • Anonyymi
        UUSI

        Miten ihmeessä joku voi rinnastaa laman ja tappavaa hyökkäyssotaa käyvän jotenkin samaksi asiaksi.
        Kyllä näkee että russakan aivopesupropaganda puree täysillä näihin heikkohermoisiin.


      • Anonyymi
        UUSI

        No tämä lamakin johtuu kaiken kaikkiaan Venäjän toimista eikä Suomen.
        Jos meillä olisi normaali naapurivaltio niin meilläkin olisi asiat paremmin, mutta ei tappamaan piti lähteä naapurimaan ihmisiä.
        Kyllä niin vihaksi pistää!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten ihmeessä joku voi rinnastaa laman ja tappavaa hyökkäyssotaa käyvän jotenkin samaksi asiaksi.
        Kyllä näkee että russakan aivopesupropaganda puree täysillä näihin heikkohermoisiin.

        Suomihan auttaa Ukrainaa hyökkäys-sodassa ryssiä vastaan,jo nyt on maksettu siitä kova taloudellinen hinta ja loppulaskusta ei edes tiedetä vielä.putin sanoi jo sodan alussa että ne jotka auttavat Ukrainaa hyökkäävät samalla venäjää vastaan. Taitaa meidänkin herrat ruveta pikkuhiljaa ymmärtämään miten tässä voi pahimmillaan käydä,


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomihan auttaa Ukrainaa hyökkäys-sodassa ryssiä vastaan,jo nyt on maksettu siitä kova taloudellinen hinta ja loppulaskusta ei edes tiedetä vielä.putin sanoi jo sodan alussa että ne jotka auttavat Ukrainaa hyökkäävät samalla venäjää vastaan. Taitaa meidänkin herrat ruveta pikkuhiljaa ymmärtämään miten tässä voi pahimmillaan käydä,

        Sulla vähän sekaisin että kuka tässä on hyökkääjä.


    • Anonyymi
      UUSI

      Ihmettelen Ukrainan kansan kohtaloa ja tämän päiväistä kärsimystä. Kuka on se ihminen, kuin jumalana, päättää, mitä kansoja saa olla maan päällä.

      • Anonyymi
        UUSI

        Kalsarimyrkyttäjä Puuttin se on tällä hetkellä.


      • Anonyymi
        UUSI

        Omalla luvalla putinistitkin toimii. Ei ole mitään maailmaa ohjaavaa muuta kuin itsekkyys yksilönä ja ryhmätasolla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      58
      2407
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      102
      2108
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2067
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1987
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1815
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      541
      1714
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      12
      1611
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      52
      1425
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1383
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      75
      1339
    Aihe