Viisuraivo yltyy Minja Koskela: Suomi ja Yle ulos

Anonyymi-ap

Arvasin että Israelin vihaamisesta on kysymys.

Sitten avasin sivun ja luen:

"Vasemmistoliiton puheenjohtaja Minja Koskela sanoo, että Israel tekee kansanmurhaa."

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/efc35e5e-fb4e-4555-9d1e-28be1729e7e6

Onko Minja Koskela valehtelija?

Israelia ei ole tuomittu missään kansanmurhasta, joten Minja Koskela valehtelee. Ensin tulee olla oikeudenkäynti.

Aivan kuten murhaoikeudenkäynneissä kukaan ei ole murhaajaksi todistettu enen kuin oikeus on tehnyt siitä päätöksen, joka on jo syyllinen tai syytön.

Itse ymmärrän Israelin syyttömäksi jos se vietäisiin edes oikeuteen valheellisten syytösten johdosta.

10

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Israelin toiminta Gazassa on ollut tavoitteissaan kylmäävän määrätietoista ja keinoissaan täysin välinpitämätöntä ihmishengistä, kansainvälisestä oikeudesta ja kaikesta inhimillisyydestä."

      Minja Koskela

      Valhettahan tuo on ja törkeää sellaista.

    • Anonyymi

      Euroviisut tuottaa sairaita laulajia.
      Voisivat lopettaa.

      • Anonyymi

        Meinaako aitolaiset boikotoida euroviisuja, ensi vuonna.
        Vai pysyvätkö vankkumatta Israelin tukena, varsinkin kun voittajan valintaa tukeva "älykäs äänestäminen" on tehty mahdottomaksi?


    • Anonyymi

      Minja Koskela ja kaikki vihervassarit Ulos eduskunnasta!

    • Anonyymi

      Suomen ei ole pakko osallistua koko kilpailuun. Suuri säästö Ylelle.

    • Anonyymi

      Minjan kommentti on valheellista vihakiihotusta, joka on otettu vastaan Suomeen Suomen medioiden kuten Hesari ja YLE valheita Israelista uutisoiden ja valehtelijoiden sitten alettua toistelemaan sitä kuten idiootit. Suomen media taas on uutisensa saanut muslimeilta kohta 3.01 kertoo mistä johtuvaa valehtelu on, mutta ei kerro tuossa että kyse on islamista alun perin. On erikoista että epäjumalanpalvontaan vetoamalla uhreista tehdään syyllisiä, muslimit aloittivat sodan juutalaisia vastaan, he Gazassa ovat syyllisiä sen alueen sotiin já väkivaltaisuuksiin juutalaisia kohtaan. Jos heitä olisi Ruotsi täynnä niin Norja ja Suomi kärsisi kuten Israel on kärsinyt heidän naapurinaan perustamisestaan 1948 jKr. :

      https://www.tv7.fi/arkki/tv7-israel-news/_p105438/

      https://www.tv7.fi/arkki/tv7-israel-news/_p105438/

      • Anonyymi

        Miksi Suomi osallistuu tuollaiseen kilpailuun, jossa esillä ovat vain homot ja sitä kannattavat tahot? YLE:n kannattaisi aloittaa sääätäminen tuollaisesta jumalattomasta performanssista.


    • Anonyymi

      Euroviisut ei kuulu uskovaiselle!

    • Anonyymi00012

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1619
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1424
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1347
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1238
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      54
      1233
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe