Mellä ei joulua juhulita

Pitäkää joulua keskenännä.
4203
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukin tavallaan.

Joulu on kersojen lahjajuhla ja joittenkin aikuisten juomajuhla, aamulla on sitten tukkakipeä ja kalsaripäivä.🤣

Äänestä
  • Eikö se oo se juhula ku se nasaretilaanen pöljä naulattihin ristin muotoiseen puupylyvääsehen kiinni ja roomalaaset painoo vielä keihäät kyljestä läpitte. Onko mulla päivämäärät kalenteris vääri vai mihinä mennähän?

    Äänestä

Te ootta sitte pakanoota ja kommunistia.

Äänestä
  • En tiedä näistä mitään, mutta joulua ainoastaan kokoomusnuoret pitää. Muilla ei oo jäljellä rahaa lahjoihin, vaihdetaan shaverit karvoihin.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitäkää joulua keskenännä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu