Kiitos että tuli taas yksi vika lisää mitä tuskin hoidatte, koska edellisetkin ovat jääneet tyhjien lupausten alle.
Isännöitsijöitä on vaikea tavoittaa, koska yhteystietoja ei löydy.
Kerran sain yhden niistä monista "vastuuhenkilöistä" kiinni, mutta todetakseni ettei asiat etene.
🥴😤😡
Kiito C****ers ettette huolla kiinteistöjänne!!!!
10
146
Vastaukset
- Anonyymi
Colliers ei taida isännöidä Porissa mitään? Vai isännöikö?
- Anonyymi
Kyllä se vaan taitaa. Kiinteistöä en halua mainita.
- Anonyymi
Miksi taloyhtiön hallitus ei vaihda isännöintitoimistoa? Colliers tuskin omistaa koko taloyhtiötä vai onko se vuokratalo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi taloyhtiön hallitus ei vaihda isännöintitoimistoa? Colliers tuskin omistaa koko taloyhtiötä vai onko se vuokratalo?
Colliers isännöintifirma. Talossa on vuokralaisia. Omistajafirma on ulkomainen.
- Anonyymi
Poismuuttohan se olisi paras ratkaisu, mutta lähinnä olen tyrmistynyt tilanteesta.
Edellisissä vuokra-asunnoissa asiat hoidettiin kuntoon.
Tulee turhan kallis hintalappu poismuutolle, koska asiat olisi helposti korjattavissa. 🤔- Anonyymi
Asia olisi helposti korjattavissa isännöintitoimistoa vaihtamalla.
- Anonyymi
Laita itse ja lähetä lasku. Vipinät alkaa.
- Anonyymi
Hyvä vinkki.
- Anonyymi
Jottai täytyy tehrä.
Arkipäivänä saa enemmän vastuuihmisiä kiinni. Kirjoitin sapekkaan aloituksen harmissani ajatuksella jos vaikka löytyisi "kohtalontoveri".
Joo, isännöintifirma ei ole omistaja mutta vastuussa miten asiat hoidetaan ja lähteekö puutteet eteenpäin omistajille/osakkaille.
Vuokralaisena sitä soittaa päivystävään huoltoon jne.
Hatutuskäyrä tällä hetkellä maximissa.
Sitä on vaikeaa haastaa/"tapella" yksin isoa toimijaa vastaan.😥 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15146249/onko-taloyhtioissanne
tuossa tukee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986298KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555795Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602783Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072218Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071908- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098