Jos venäjä voittaa sodan.....

Jos todellakin kävisi niin, että venäjä sodan voittaisi, niin jokaiselle lienee täysin selvää, että sitten kun venäjä taas hyökkää johonkin maahan, niin Ukrainalaiset miehet ovat etulinjassa tykinruokana ja venäläiset varmistavat takajoukoissa, että yksikään sotilas ei karkaa rintamalta. putin haluaa takuuvarmasti tapattaa Ukrainan miehet ja tuhota ukrainan veljeskansan sukupuuttoon. Joten kyllä Ukrainalaisten kannattaa taistella nyt isänmaan puolesta, eikä joutua putinin komentamaan hyökkäyssotaan!
37270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

putin rintamalla etulinjaan!

Äänestä
  • Ei kai tuota takatukkaa kannata enää rintamalle asti raahata, eiköhän sen kontolla ole sotarikoksia riittävästi muutenkin ja sattuuhan noita "yllättäviä" ikkunasta putoamisia muutenkin.

    Äänestä

Nyt minä ymmärsin mistä Suomen kieleen on tullut sana Russakka. Sehän on todellakin kuvaava.

Äänestä
  • Et ymmärtänyt, se tarkoittaa preussilaista.

    Äänestä

  • Nämä hyönteiset ovat todella inhottavia.

    Äänestä

  • Rusnya ei ymmärrä edes mistä on kyse Pietarista

    Äänestä

Länsi on tapattanut ukrainalaisia ja homma jatkuu.
Onneksi nato ei ole enää uskottava hyökkäysliitto.

1Äänestä
  • Voi miten säälittävää, kun on joku aivopesty tuohon jamaan.

    Äänestä

  • Putin on menettänyt kaiken uskottavuuden. Oli vielä 2022. Ei enää.

    Äänestä

  • Lännen tuen avulla on sota kestänyt joliki neljä vuotta ja nyt jo min 150.000 venäläistä on sen takia turpeen alla! Nazi-hyökkääjinä he ansaitsevat kohtalonsa!

    Äänestä

  • Hellan lettas sentään rusnya Pietarista vauhdissa

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Voi miten säälittävää, kun on joku aivopesty tuohon jamaan.

    Itselles vastasit? Tylsää palstalla, kun ei todellisia "vääräuskoisia" ole, niin pitää luoda itse?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Voi miten säälittävää, kun on joku aivopesty tuohon jamaan.

    Voi miten säälittävää, kun ,,,Kannattaa katsella peiliin.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Lännen tuen avulla on sota kestänyt joliki neljä vuotta ja nyt jo min 150.000 venäläistä on sen takia turpeen alla! Nazi-hyökkääjinä he ansaitsevat kohtalonsa!

    Lännen tuen avulla,, et ymmärrä asioitten kokonaisuutta, myös meidän uutisointi antaa asioista täysin väärän kuvan , koska se on aatteellista suursuomenrakentajien sukulaisten propagandaa.

    Äänestä

Ukrainan täytyy kestää vielä vuosi. Silloin venäjä on jo taloudellisesti romahtanut.

Äänestä
  • On sulla luulot!

    Äänestä

Ukraina ei alistu saatanallisille säkeille.

Äänestä
  • Saatanalliset säkeet VARJOSTAA ukrainan REGIMEÄ. Se on BADLY IN CHAOS!

    Äänestä

  • Myönsit juuri, että tilanne on päinvastoin. EU:ssa se pahuus.

    Äänestä

  • ukraina ei alistu saatn,,,, 4 vuotta ollut helvetinmoista suurta tyhmyyttä koko sota, jonka ukraina tyhmänä pelinappulana tulee häviämään. Länsi tietenkin kieltää osallisuutensa. ukrainan kannalta ikävä tosi asia ja helvetin kallis oppi koko Euroopalle, witut välitän USA n katteettomista dollareista. paljon meni metallia hukkaan tietysti USA ltakin.

    Äänestä

No nyt KUN venäjä voittaa sodan.....

Äänestä
  • Luuletko, että sitä enää kunnioitetaan vaikka kuinka kävisi. Menettänyt viimeisetkin kunnianrippeet.

    Äänestä

  • Ei ole vielä voittanut yhtään mitään!

    Äänestä

  • Ei tule olemaan mistään sodan voittamisesta kyse, vaan että Ukrainan itäosat saadaan vapautettua Ukrainan vallasta.

    Äänestä

Tämä on edesmenneen putinismin "suuri, voimakas Venäjä".
"Tulimme tänne tavaran takia", he sanoivat — mutta totuus lipsahti esiin.
Venäjä on virallisesti pyytänyt Intialta ruokaa, vaatteita ja teknologiaa, kertoo Putinin hallinnon apulaispäällikkö Maxim Oreshkin, joka on mukana vierailulla New Delhissä.
Kyllä — sama Venäjä joka pilkkaa Ukrainaa joka askeleella kutsuen ukrainalaisia "kerjäläisiksi" kansainvälisen avun saamisesta... kysyy nyt hiljaa perustarvikkeita.
Tämä on kaikki mitä sinun tarvitsee tietää Putinin korruptoituneesta, romahtavasta hallinnosta:
maa, joka kerran väitti olevansa globaali supervalta, nyt ei pysty edes elättämään itseään

Äänestä

Varmaan Maxim on seuraava, joka sattuu putoamaan ikkunasta.

Äänestä
  • Tai sattuu uima-altaassa uimaan päänsä kirveeseen.

    Äänestä

venäjä on jo voittanut, mitä jossittelet

Äänestä
  • Niin mitä voittanut?? Saatu muutamia kymmeniä wc pyttyjä ja pesukoneita sotasaaliixi??

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Niin mitä voittanut?? Saatu muutamia kymmeniä wc pyttyjä ja pesukoneita sotasaaliixi??

    MUAHHHAHHHA;MUAHHHAHHHA;MUAHHHHAHA!

    Äänestä

Aloittajalle: luulex et toi niinku Suomessa Suomalaisiin tehoaa rusnya Pietarista? Muuta ette osaa räxyttää ku venäläinen kylärakki tekee

Äänestä

Aloittajalle: pitihän olla KIEWISSÄ 2-3 pv sisällä piti koko maa 3-4 viikon aikana valloittaa. Mitens kävi?

Äänestä
  • Lukekaa tuo aloitus huolella. Siinä on todellinen vetoomus Ukrainan sotilaille taistelemaan venäjää vastaan vaikka sitten viimeiseen asti. Koska, jos venäjä Ukrainan saa miehitettyä, niin ukrainan miehet lähetetään seuraavaan venäjän aloittamaan sotaan etulinjaan tykinruoaksi!

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Lukekaa tuo aloitus huolella. Siinä on todellinen vetoomus Ukrainan sotilaille taistelemaan venäjää vastaan vaikka sitten viimeiseen asti. Koska, jos venäjä Ukrainan saa miehitettyä, niin ukrainan miehet lähetetään seuraavaan venäjän aloittamaan sotaan etulinjaan tykinruoaksi!

    Venäjä ei kaipaa enempää kuin Dombassin alueen. EU on se, joka suursotaa haluaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Venäjä ei kaipaa enempää kuin Dombassin alueen. EU on se, joka suursotaa haluaa.

    Dombassin -> Donbassin.

    Äänestä

Venäjä on jo voittanut sodan. Nyt käydään enää hienosäätöä rajoista.

Äänestä

Olisi kannattanut ukrojen päättäjien harkita tarkemmin , kannattiko lähteä USA n ja EU n johtajien lupausten perässä sotimaan. Tämän takia koko Eurooppa tulee olemaan kusessa , kun rahoitetaan lupausten pohjalta jo valmiiksi hävittyä sotaa. Tämäkään ei ole mielipide vaan täyttä totta. Toivottavasti muutamat ehtivät lukea ennen poistamista.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos todellakin kävisi niin, että venäjä sodan voittaisi, niin jokaiselle lienee täysin selvää, että sitten kun venäjä taas hyökkää johonkin maahan, niin Ukrainalaiset miehet ovat etulinjassa tykinruokana ja venäläiset varmistavat takajoukoissa, että yksikään sotilas ei karkaa rintamalta. putin haluaa takuuvarmasti tapattaa Ukrainan miehet ja tuhota ukrainan veljeskansan sukupuuttoon. Joten kyllä Ukrainalaisten kannattaa taistella nyt isänmaan puolesta, eikä joutua putinin komentamaan hyökkäyssotaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu