KOKOOMUKSESSA HUOLI LEHTOSESTA

Johan nyt, kokkarit on huolestuneita Kelan pääjohtaja Lasse Lehtosesta. On syytäkin olla, junttasivathan kok/ps yhdessä ja käsi kädessä, kokoomuslaisen Lehtosen valinnan Kelan johtoon, ohi valintalautakunnan esittämän toisen ehdokkaan.
Olisiko Orpon jo aika vetää omatkin johtopäätökset?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos ei tolpillas pysy ja myöhästyy kokouksista tai ei mene ollenkaan eiköhän pitäisi jäädä sänkyyn lepäämään kun sairasloma on.

en ymmärrä jos sairasloma niin toikkaroi ympäri eurooppaa eikä itsekään ymmärrä mitä tekee välillä virossa brysselissä poliisin huostassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johan nyt, kokkarit on huolestuneita Kelan pääjohtaja Lasse Lehtosesta. On syytäkin olla, junttasivathan kok/ps yhdessä ja käsi kädessä, kokoomuslaisen Lehtosen valinnan Kelan johtoon, ohi valintalautakunnan esittämän toisen ehdokkaan.
Olisiko Orpon jo aika vetää omatkin johtopäätökset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu