Melkoista on kyllä.
Suomi on 2,5 vuotta ollut maailmanhistorian vahvimman puolustusliiton jäsen
37
387
Vastaukset
Se on kerrassaan MAHTAVAA!
Onneksi pääsimme NATOon!!!!- Anonyymi
Hyvä Suomi🇫🇮
- Anonyymi
Rokka ei tykänny ryssistä !
Eikä suomalaiset vieläkään, vaikka väkipakolla yritettiin.- Anonyymi
Suomi oli silloinkin jakautunut.
- Anonyymi
Kun näkee kuinka äärettömästi Nato ärsyttää russohenkisiä, niin on täysin selvää, että teimme loistavan päätöksen. Pelkästään se, että pohjoinen on nyt liittoutunut keskenään olisi ollut loistavaa. Nyt tulee lisäksi kymmeniä muita maita. Ei tosiaankaan hyvä asia imperialistin näkökulmasta.
- Anonyymi
Joka on kohta historiaa . Olisi pitänyt jäädä puoluettomaksi valtioksi . Kaivoivat päättäjät oman hautansa .
- Anonyymi00043
Päättäjämme tekivät tyhmän päätöksen menessään mukaan tuohon Natoon eikä tulevaisuus näytä nyt mitenkään valoisalta. Nato ei ole näyttänyt vielä mitään siitä turvaamisestaan, kun lymyää vain piilossa vaikka nyt Ukrainassa tarvittaisiin vahvaa puolustamista.
Venäjä ei pelkää Natoa ja seuraavaksi joku Naton liittolainen kokee Venäjän voiman ja silloin me näemme mikä paska on Nato ja sen sotilaat.
- Anonyymi
😉👉👌✌️
- Anonyymi
Kyllä se vahvin liitto tulee pohjoiskoreasta ja kiinasta . Nato on leikkikerho .
- Anonyymi
Milloin Euroopan Nato kokoontuu seuraavan kerran?
Olisiko tavallinen kokous vaan, vai olisiko taas oikein huippukokouksen paikka? - Anonyymi
Yksi valtio yksinään torjui tämän "maailmanhistorian vahvimman puolustusliiton" hyökkäyksen vaikka siihen hyökkäykseen on uhrattu melkein kaikki sen aseet, sen eurooppalaisten jäsenten taloudet ja rahat, neljännes Ukrainan rakennetusta alueesta ja yli miljoona ukrainalaisvainajaa.
Nyt se hyökkäys alkaa olla kääntymässä paoksi vaikka maan johto ei vieläkään suostu luopumaan asemastaan jossa he pääsevät varastamaan sodalle tulevia rahoja.
Eivätkä sen liiton Euroopan johtajat suostu lopettamaan omien maidensa ryöstöä antaakseen yhä lisää rahaa Ukrainan sotaeliitin loistoasuntoihin ympäri maailmaa, Bugatteihin Monacon kaduilla ja kultaisiin vessanpönttöihin, vaan vaativat sen jatkamista omien arvojensa mukaisena. Anonyymi kirjoitti:
Yksi valtio yksinään torjui tämän "maailmanhistorian vahvimman puolustusliiton" hyökkäyksen vaikka siihen hyökkäykseen on uhrattu melkein kaikki sen aseet, sen eurooppalaisten jäsenten taloudet ja rahat, neljännes Ukrainan rakennetusta alueesta ja yli miljoona ukrainalaisvainajaa.
Nyt se hyökkäys alkaa olla kääntymässä paoksi vaikka maan johto ei vieläkään suostu luopumaan asemastaan jossa he pääsevät varastamaan sodalle tulevia rahoja.
Eivätkä sen liiton Euroopan johtajat suostu lopettamaan omien maidensa ryöstöä antaakseen yhä lisää rahaa Ukrainan sotaeliitin loistoasuntoihin ympäri maailmaa, Bugatteihin Monacon kaduilla ja kultaisiin vessanpönttöihin, vaan vaativat sen jatkamista omien arvojensa mukaisena.Haha. Johan on harhaista settiä.
- Anonyymi
Hyvä niin.
- Anonyymi
Jep
- Anonyymi
Suomi on 2,5 vuotta ollut maailmanhistorian vahvimman puolustusliiton jäsen
Jonka johtovallalla historian heikoin presidentti :( - Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
Sovitaanko niin että Venäjä on ainakin 10xvahvempi kuin NATO niin tilltut saavat räjähtävän -rgasmin.
- Anonyymi
Sopii! Tiltu rakastaa valeita, kun ’totuus’ on hänelle aina ikävää ja tylsää!
- Anonyymi
DAAAH✊💦
- Anonyymi
"Milloin Euroopan Nato kokoontuu seuraavan kerran?
Olisiko tavallinen kokous vaan, vai olisiko taas oikein huippukokouksen paikka?"
Latva-kakkoset kokoontuvat hönisemään kilvan, että tuntevat Venäjän ja Trump teki virheen.
Kyllä siitä Stolttenperin ja rutajavan Rutten hönniä spektaakkelista kannattaa maksaa? - Anonyymi
Russotrollien vinkuna vahvistaa, että olemme oikeassa seurassa 🙂 Nato ♥️.
- Anonyymi00050
Kyllä.
- Anonyymi00042
"Kyllä se vahvin liitto tulee pohjoiskoreasta ja kiinasta . Nato on leikkikerho ."
No sehän on hienoa.
Molemmat maat ovat Venäjän naapureita. Voi Venäjä voi. - Anonyymi00044
NATO kaikista pahin vihollinen.
- Anonyymi00047
Siksipä se pitää putlerin rajan takana✌️
- Anonyymi00045
HYVÄ, HYVÄ!
- Anonyymi00048
Nato-suomen regime on 2,5 vuotta ollut maailmanhistorian vahvimman puolustusliiton jäsen ja itkeä vollotta LISÄÄNTYNYTTÄ TURVATTOMUUTTAAN.
- Anonyymi00049
Ryzzän myyrä kaivautuu syvemmälle peloissaan👍
- Anonyymi00051
Mutta talous kuralla pahemmin kuin koskaan aiemmin.
- Anonyymi00052
Nato-suomalaisille tuo Maailman vahvin Nato-nallukka on kohta vainaa.
Trumppi ja Pentaagon on sille hautajaisvärssyt lukenu jo etukäteen. - Anonyymi00053
Totta.
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757