Kokoomuksen nimen muutos!

Tämän pska puolueen nimi pitää muuttaa muotoon: kansallinen SEKOOMUS puolue!
Vai mitä?, kuka vastustaa muutosta, kun se muutos on AINA HYVÄSTÄ!!
EIKS VAAN SEKOOMUS??
7121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miten olis moni miljonäärien etu puolue

Etuudet ilman omatuntoa

Äänestä
  • YHTYMISEN JÄLKEEN OLEMME KOKOPERS, ILIMOTTI PETTERI ORPO

    Äänestä

Sekoomus sopii paremmin sosialismin tienoille! Siellä nääs kaikki menee sekaisin kuten nyt sotekin osoittaa. Olihan se sosialistijoukko joka sen väsäsi!

Äänestä
  • Urpo sen soten pilasi, sinä sokea tollukka et vain näe tosiasioita, olet niin vajaaksi jäänyt.

    2Äänestä

  • T1551T

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Urpo sen soten pilasi, sinä sokea tollukka et vain näe tosiasioita, olet niin vajaaksi jäänyt.

    Pitää sinunkin vanhana kommunistina nähdä totuus vaikka se koville ottaneekin. En oikein edes tiedä mikä Urpo asiaan olisi edes vaikuttanut!

    Kun tiedät niin kerro!

    Äänestä

  • Extyökkäri kirjoitti:

    Pitää sinunkin vanhana kommunistina nähdä totuus vaikka se koville ottaneekin. En oikein edes tiedä mikä Urpo asiaan olisi edes vaikuttanut!

    Kun tiedät niin kerro!

    Paljonkin kerrottavaa mutta ilmeisesti sinun ymmärrykselle ylivoimaista ymmärtää kuten kaikki näkee.

    Ihan yhtenä esimerkkinä satuin näkemään telkasta kun jotkut asiantuntijat ihan maltillisesti kertoi että Orpon hallitus poisti merkittävän summan jonka edellinen hallitus oli laittanut siksi että hoitoon pääse nopeasti. Ja sitten tämä Orpon hallitus tasan saman siirsi yksityiselle puolen osinkojen jakoon. No tämä asiantuntija ei maininnut tuota että osinkojen jakoon, mutta jokainen itse tuon ymmärsi.

    Ja ihan uutisia lukemalla muutenkin näitä samoja asioita kyllä sinullekin selviää jos edes jotain tajuat. Nyt jos väität että tajuat niin sitten jatketaan ja katsotaan että tajuatko todella.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän pska puolueen nimi pitää muuttaa muotoon: kansallinen SEKOOMUS puolue!
Vai mitä?, kuka vastustaa muutosta, kun se muutos on AINA HYVÄSTÄ!!
EIKS VAAN SEKOOMUS??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu