Onkohan ensi vuonna festejä vai jäikö viime kerrasta silloinen pitäjä kaikille velkaa? Toivottavasti ei pilannut kikkien mahdollisuuksia.
Peurafestit
15
439
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitatko siis asm works oy? Jäi kyllä paljon velkaa, tarvis osoitteen niin voisi käydä kysymässä
- Anonyymi
Kasa works oy ratatie 11 vantaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kasa works oy ratatie 11 vantaa.
Tälle myytiin ja velat myöskin .
Jäivät varmasti maksamatta laskut.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tälle myytiin ja velat myöskin .
Jäivät varmasti maksamatta laskut..Osakeyhtiö vaihtoi vain nimensä, mutta osoite haluttiin tietää. Tuskin on velkoja maksamassa mutta sinne vain kyselemään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osakeyhtiö vaihtoi vain nimensä, mutta osoite haluttiin tietää. Tuskin on velkoja maksamassa mutta sinne vain kyselemään.
Rikolliselta ja kierolta peliltä vaikuttaa kun saa jotain selvää mistä on alunperin kysymys tässä valitusvirressä.
- Anonyymi
Haluan selventää, miksi en enää järjestä festareita kyseiseen ravintolaan.
Edellisen tapahtuman jälkeen jäin ilman sovittuja maksuja, vaikka toimitin laskut, muistutukset ja yritin hoitaa asian hyvässä yhteistyöhengessä. Kun tapahtumajärjestäjä tai tilaaja ei hoida omaa vastuutaan, yhteistyölle ei ole pohjaa.
En voi jatkossa tarjota artisteja tai omaa työpanostani paikkaan, jossa edellisetkään velvoitteet eivät tulleet hoidetuiksi. Tapahtuma-ala perustuu luottamukseen, ja jos maksut jäävät maksamatta, se luottamus katkeaa välittömästi.
Siksi linjani on selvä: en järjestä uusia tapahtumia taholle, joka ei ole hoitanut edellisenkään tapahtuman maksuja. Mutta mikäli ravintolan omistaja ja tapahtuman järjestäjä ei ole enää Marika Tanni , voin harkita.- Anonyymi
Laitoitko edes perintään?. Turha täällä on ihan velallisen nimellä itkeä saataviensa perään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitoitko edes perintään?. Turha täällä on ihan velallisen nimellä itkeä saataviensa perään.
Perseaukisten on ihan turhaa järjestää mitään missä pitää olla rahaa aloituskuluihin ja hieman ylikin .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitoitko edes perintään?. Turha täällä on ihan velallisen nimellä itkeä saataviensa perään.
Velallisen nimi aina tietoon. Loppuu muiden kusetus!
- Anonyymi
Ei Marika järjestä enää mitään.
Miksi rankaset toista yrittää jolla ei ole mitään tekemistä Marikan tekemisillä? ?? - Anonyymi
Onnex et oo ainoa artisteja myyvä taho.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onnex et oo ainoa artisteja myyvä taho.
Perseestä koko festaritouhu ollut ,hyvä ettei enää jatkumoa sillä hommalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Marika järjestä enää mitään.
Miksi rankaset toista yrittää jolla ei ole mitään tekemistä Marikan tekemisillä? ??Eikö tuossa juuri sanottu että jos henkilö ei ole vastuussa/tekemässä niin silloin voi onnistua
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö tuossa juuri sanottu että jos henkilö ei ole vastuussa/tekemässä niin silloin voi onnistua
Niin voi onnistuu.
Toivottavasti tulee taas festit.
On ollu aina mukavat juhlat.
- Anonyymi00015
Saattaapi taas tullakkin.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094730Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1093466Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891960Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141480Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos111428Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271283Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2611255- 531234
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi141170