Mutta ei kätellyt presidenttiä, mikä näitä oikein vaivaa? Olisi menemättä mieluummin eikä häpäise masentavalla tavalla arvokasta juhlaa.
Somali sai kutsun linnan juhliin
Anonyymi-ap
125872
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 125
Vanhimmat
En katsonut. Eikö siis todellakaan kätelly?
ihmisillä ei ole silmiä päässä
Eipä tartuttanut bakteeria stubbiin vaimon kyllä kätteli
Persut hommaa koko ajan somaleita Suomeen
No mitä uutta...heimolaiset olisi leikkannut saastuneen käden irti...
Tyypillistä puikopäätä
Muslimit kuvittelee olevansa maailman napa. Kaikkien pitää noudattaa niiden tapoja. Ei se maan valtaaminen muuten etenekään jos antaa periksi.
Kieltä osaavalta tohtorisnaiselta olisi muuten odottanut fiksumpaa sanottavaa haastattelussa. Ehkä sekään ei kuulu kulttuuriin olla fiksu. Latteuksia.
Muslimit kuvittelee olevansa maailman napa.
Totta mutta rottakansaa he ovat.Niin typeriä ja osaamattomia ihmisiä,typerän lahkon takia .
Elävät 1300-luvulla,joten miksi kukaan täällä ei heitä arvosta..Kuten wolt kuski mällit heittää ruokaasi tai sylkee. Oletko miettynyt asiaa mitä muuta ruokasi sisältää?
Miksi somaliämmä edes oli kutsuttu muuta kuin ällöttävä muslimin mielistely esitys. Somalit kun eivät yleensä selviä edes peruskoulusta. Suomen standardit ovat niille tavoittamattomia. Jo päiväkodissa niillä on vaikeuksia alkeiden opettelussa.
Ironisesti hänet oli kutsuttu, koska on ensimmäisenä somali naisena väitellyt itsestään tohtorin.
Eli tuolla somalilla on korkeampi tutkinto kuin sinulla.
Eli käytännössä tällä kyseisellä somalilla on jostain syystä korkeampi ÄO kuin kaikilla muilla somaleilla yhteensä - outo juttu, perin outo.
Jos hänen äiti onkin suomalainen?
Joku hoitoalan amk tutkinto,ei yliopisto- opiskeluja. Ruotsissa opiskellut kun siellä onnistuu tohtori tuollaisesti.
Hänellä on korkeampi ÄO kuin yhdelläkään persulla Suomessa.
Haita paska
Se että somali on saanut tohtorin arvon, on etusivun juttu Suomessa? Kertoo aika paljon somppujen opiskelusaavutuksista, vaikka valtamedia hehkuttaa kuten romaani joka kirjoitti ylioppilaaksi? Sehän kertoo vaan median hölmöydestä?
Heh,heh
Tai jos ihonväri ei olekaan ratkaiseva tekijä älynlahjoja jaettaessa. Tässäkin keskustelussa taas nähdään suomalaisten vähäiset älynlahjat. Ei paljon järki päätä pakota.
Kyllä on ihan Helsingin yliopistossa tohtorin tutkinnon suorittanut. Sitä paitsi Ruotsissakin koulutetaan ihan päteviä tohtoreita. Kyllä tällä palstalla taas halla-aholainen ennkkoluuloisuus vallitsee. Somali ei voi olla älykkäämpi kuin suomalainen. NO, tälle palstalle eivät ainakaan järjen jättiläiset kirjoittele.
"NO, tälle palstalle eivät ainakaan järjen jättiläiset kirjoittele."
Olet tästä mainio esimerkki.
Ironisesti hänet oli kutsuttu, koska on ensimmäisenä somali naisena väitellyt itsestään tohtorin.
Eli tuolla somalilla on korkeampi tutkinto kuin sinulla.
Silti vaikka koulutus mutta omaa elämän 1300-luvulta. On kehittymätön vaikka olisi Suomalsiten verovaroin koulutettu astronautiksi.
Typerä kameli,typerä lahkolainen,typerä ihminen joka uskoo tappajaan.
Käytös kertoo kaiken !
Vitut Islamista ! Ulos Suomesta,ei mitään arvoa.
ihanko itse keksit tuon, hieno oivallus sinulta työtön vassari, vaersinainen ikiloinen.
Heppoista heppoista. Mitähän se suhmuroi työssään kun ei tajua edes maan käytöstapoja. Soveltaa omaa pölhöä uskontoaan joka paikkaan? Sanooko se itseään vielä kansalaiseksi?
ne ei varmaan tajua itse mitään vaan pitää sanoa suoraakin suoremmin.
Ei ole. Ei sillä taustalla. Opetellut ulkoa jotain ja siinä kaikki. Älykäs sanoutuisi irti uskonnostaan, tai ainakin menisi tekemään työtä kehitysmaansa hyväksi. Nyt se on enemmän islamin ja somaliuden lähettiläs.
Terveystieteissä voi olla oikeasti älykkäitäkin mutta ei välttämättä, vaan vain oppimiskykyinen. Tässä tapauksessa se edustaa jälkimmäistä. Joku leikkaa ja liimaa- tohtori. Tiede ei ole ollut tärkeintä, vaan heimoajattelu. Ihan kivikautiseen tapaan.
Islam on tekopyhää teeskentelyä ja väkivaltaa. Somaliämmää olisi pitänyt potkaista.
Olisihan se melkoinen näky ja uutinen ollut, kun pressa olisi potkaista mojauttanut yhtä vierasta.
Suomen itsenäisyyden tärkeä juhlapäivä on julkeasti häpäisty, eikö noille ole mikään pyhää?
Ei ilmeisesti - "maassa maan tavalla" viisas sääntö ei taida juuri kiinnostella..
Huolestuttavaa. Mihin tällainen väärämielinen ja kauhistuttavaan ja sairaaseen kulttiin perustuva asenne johtaa suuremmassa mittakaavassa?
Ehkä presidentti Stubb ajattelee ensi vuonna ketä kutsuu juhliin?
Eikö totta. Siellähän oli homoja ja kaiken maailman maahantulijoita. kuinka ne kehtaavatkaan. Ja persujen pitäisi muka olla vallan kahvassa ja torpata kaikki muut kuin kunnon suomalaiset valkoiset kristityt ulos tuollaisesta juhlasta.
Ehkä Stubb on ihan mälsä presidentti, mutta ennakkoluuloinen hän ei ole. HÄn saa kutsua juhliinsa ketä haluaa. Näkyihän siellä seilailevan muina perussuomalaisina juuri oikeudesssa vankeustuomion saanut heppu. Minua ei mikään muu siellä häirinnytkään, kuin tuo sankka joukko persuja. Ja tiedän, että nuo natsit Stubb kutsuu sinne ensi vuonnakin.
Niin se vaan on , että naurettavat uskonnolliset tavat tulevat yllätyksen niinkin sivistyneille ihmisille mitä palstalla riittää...
Tohtori on jostain syystä päätynyt tuohon menettelyyn...liekö Somalien tapa että naiset eivät kättele miehiä juhlatilaisuuksissa tmv. vai onko jotain taikauskoa...jos arjen asiat kyrsii sitä ei saisi näyttää...kuten...joku epämiellyttävä toistuva laiminlyönti tai ilkivalta korruptio tasolta ei ole demokratiaa....ja se on tätä päivää.
Jos se pelkää, että käsi saastuu tai se on merkki jostain seksiin suostumisesta. Taijauskoa ehkä.
Yliopistosta valmistuu pelkällä läsnäololla nykyisin. Tämä on huomattu nykyajan lääkäreiden vastaanotolla. Kipeää ottaa lääke, minä laittaa reseptin. Yksityisellä ei todellakaan kannata käydä ellei vastassa ole suomalainen lääkäri. Mitä tuon käytöstapoihin tulee niin niitä ei saanut kaaliin edes tohtoriopinnot. MOUKKA
Olen kaksi vuotta sitten käynyt ja se oli pahin virhe koskaan. (menemättä yksiyiskohtiin, kadun sitä lääkärikäyntiä edelleen)
Miten voi ottaaa miehen munasta kiinni hihhh
<kyllä näkyy persuja kovasti kyrsivän, kun maassa on ihan sivistyneitäkin ihmisiä. Ei kylläkään persuja,
Pukunsa ja musta huppu oli oudon näköinen iltapuku - olisi sopinut paremmin aavikolle.
>No kyllä siellä monella suomalaisella oli paljon oudomman näköisiä iltapukuja. Tuo tohtorisnainen oli kyllä tyylikäs. Ja kaiken lisäksi kaunis.
Lehdistö oli valinnut 6 näyttävintä pukua linnan juhlista, tämä ja Fatimin teltta olivat parhaiden joukossa (?) Onko jokin tarve korostaa juuri ulkomaalaisten mahtavaa tyylitajua suomalaisten arvokkaassa juhlassa?
Kun vertaa lukuisiin suomalaisten naisten kauniisiin pukuihin, miksi näitä outoja ilmestyksiä pitää kehua maasta taivaaseen?
Tyypillinen esimerkki somalien käytöksistä,ei minkäänlaista kunnioitusta toisia kohtaan. Olisi vartioiden pitänyt heittää akka pihalle!
Ihan oikein, moisia huijareitten juhlia ei pitäis ees järjestää. Suurinta rahan väärinkäyttöä.
eikö vasemmiston edustaja uskaltanut keskisormea pressalle näyttää !
Varmaan tämä kotimaan kulttuuri on muutettava vieraille sopivaksi.
Maassa maan tavalla tai maasta pois. 🇫🇮
Pilettäkööt keskenään Somaliassa. ☪️
Kuitenkin huomasin, että mm Saudien vieras kätteli Inestä, ja joku muukin huivipäinen kätteli kuningasta siis presidenttiä.
Kättely on luottamuksen ja kunnoituksen sekä tasa-arvoisuuden osoitus eli Iran ja Somalia eivät sellaista tunnusta.
noi kaikki öljyä usalle myyvät valtiot toimii länsimaisittain , paitsi tietenkin iranin edustaja
"...mikä näitä oikein vaivaa? "
Tohtori Idil Hussein ei kätellyt presidenttiä, se on aivan totta. Hän tervehti presidenttiä nyökkäämällä ja vastaisi hänen tervehdykseen.
Saatamme ehkä tietää senkin, että musliminainen ei koske vieraaseen mieheen, ei edes kättele. Se kuuluu islamin tapoihin. Tapa on hyvin vanha ja kuuluu Lähi-idän perinteisiin. Myöskään ortodoksijuutalaiset naiset eivät kättele vastakkaista sukupuolta olevaa henkilöä. Juutalaisuuteen kuuluu myös se, että naisilla on oma erillinen tila synagogassa. Sama perinne on myös islamissa.
Ehkä se ei ole niin tärkeää, kätteleekö joku meidän tapamme mukaisesti. Tärkeämpää on se, että ihminen tervehtii kohteliaasti toista ihmistä.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
eikö vasemmisto andersson uskaltanut näyttää stubille keskaria ? miksi ei ?
Suomessa on meillä oma kulttuuri miks aina somalin kulttuuria pitää kunnioittaa. Paska väkeä.
Juuri näin!!
Kuulukoon mihin tahansa perinteisiin, kunhan pysyy siellä Lähi-idässä ihan rauhassa, tänne on suuren luokan virhe tulla moista roskaa esittelemään..
Toivota somaliystävillesi puolestani hyvää kotimatkaa!
Varo ettei ICE pakkaa sinua samaan autoon....
Peltipipoinesi ja karvahattuinesi.
😹✊️
Jotkut eivät vieläkään ymmärrä, että meidän tulee sopeutua kunniavieraidemme kulttuuriin, ei heidän meidän 😐
Sitähän täällä yritetään meille syöttää ihan valtiovallan toimesta.
"...meidän tulee sopeutua..."
Kenenkään ei tarvitse näissä asioissa tinkiä omasta uskostaan. Hyvät tavat ja kohtelias käytös ovat kaikissa kulttuureissa sellaisia, että kulttuuria tuntematonkaan ei niitä voi ymmärtää väärin, ellei sitten ole täysin pösilö.
Yhdessä kulttuurissa kätellään, toisessa kumarretaan syvää, kolmannessa kulttuurissa suudellaan poskelle. Jos meillä on halua ymmärtää, ymmärrämme kyllä, että tohtori Idil Hussein tervehti kohteliaasti tasavallan presidentti. Luotan täysin siihen, että Alexander Stubb tunnisti ja myös hyväksyi tämänkin tavan tervehtiä.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
Tervehti kohteliaasti tasavallan presidentti -> voit itse lisätä puuttuvan ä-kirjaimen.
Hyvää itsenäisyyspäivää ja myös rauhallista joulun odotusta palstan wannabe-kielipoliisille. ;)
Totta, Stubido hyväksyy islamisaation SUOMESSA, kuten sinäkin!
Olette valmiit luovuttamaan SUOMEN kehitysmaamuslimeille kalifaatiksi, ilman minkäänlaista vastustusta…
Stubb on kyllä niin fiksu, että ymmärtää sen, mitä tämän palstan kirjoittajilta menee yli ymmärryksen.
Pääasia että islamisaatio etenee SUOMESSA….
Kohtelias tervehdys on aina kohtelias tervehdys. Et tainnut ymmärtää koko asiasta yhtään mitään.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
Aina, AINA!, löytyy teitä, joilla alkaa eturauhasen kiukkukirvely, kun Trollin tarkoituksella vääristelty ja ivallistettu verbaliikka tarttuu teihin kuin kärpäspaperi, ja sitten ryhdytte typerinä, ja kiukkuisina, korjailemaan ja oikaisemaan niitä tahallisia virheitä ja vääristelyitä. Näin Trolli saa haluamansa ja vie teitä kuin litran mittaa, yhä syvemmälle omaan maailmaansa, jossa et koskaan voi voittaa. Vain vittuuntua.
Ei PROFEETTA MOKTAR vääristele mitään!
Ihan johdonmukaisesti PROFEETTA MOKTAR puolustaa islamisaatiota SUOMESSA!
Kehitysmaamuslimit päättää, et sinä!
"Aina, AINA!, löytyy teitä..."
Etkös nyt itsekin tässä huutele kiukkuisena?
Kysyy, Moktar. ;)
PROFEETTA MOKTAR, mikähän oli syy ettei kaapukansanryhmäläinen kätellyt presidenttiämme?
Eihän tälläkään ollut mitään tekemistä islamisaation kanssa SUOMESSA, eihän?
Oma syyhän se on jos päästää somalin linnan juhliin. Nehän on peräisin Afrikasta jossa eletään kuin alkuasukkaat, vähä kuten kivikaudella. Eihän ne voi ymmärtää asioita.
Ja siihen kun lisätään islan, niin kyllä siitä hyvä tulee…
Eikö se ole jo todistettu asia nämä somalit ovat tavallista tyhmempiä.
Parempi kun ei tervehtinytkään, tiedä mitä basilleja somalista olisi levinnyt.
Tiukka akka , pitää kiinni periaatteestaan ja vihollista ei alennuta kättelemään.
Meitä koiria ja huoria ei todellakaan kunnioiteta.
"Parempi kun ei tervehtinytkään..."
Etkös ymmärtänyt, että tohtori Idil Hussein tervehti presidenttiä nyökkäämällä ja vastaisi hänen tervehdykseen?
Tämä on kohtelias tapa, jolla islaminuskoinen voi tervehtiä vastaisen sukupuolen edustajaa.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Kerropa moktar meille kaikille mitä teit siellä "Golanilla "? Juoksitko sielläkin kirkuen karkuun?
Tähän jos mihin sitä huutonaurua!
Juurikin näin!
Pääasihan on että islamisaatio jatkuu SUOMESSA, niin kauan ettei sitä kyetä enää pysäyttämään…
Tällähän ei ole mitään tekemistä väestön vaihtumisen kanssa, se on vain äärioikeistolaisten fasistinatsirasisti islamofoobikkojen salaliittoteoriaa…SUOMESSA oli 2015 70000kehitysmaamuslimia, 2025 noin 150000, 2035 noin 300000, 2045 noin 600000….jne, jne!
Näin se homma etenee!
Trumppi kerkesi ensin kehumaan, uusia kansalaisia.🤭
Näin kantasuomalaisia integroidaan islamiin SUOMESSA…
Somali näyttää, kenen ehdoilla täällä mennään.
https://www.youtube.com/watch?v=sX-IKLSFH_I
Osaavaa porukkaa?
https://www.youtube.com/watch?v=0EZoRMHDdPY
Semmoisia ne kaikkialla ovat?
Jep. Kyllä mokasi aika huolella. Todella epäkunnioittavaa.
"...mitä teit siellä "Golanilla ? "
Miten ihmeessä tämä nyt liittyy siihen, että kättelikö joku presidenttiä vai eikö kätellyt?
Oliko Alexander Stubb Libanonissa?
Ihmettelee, Moktar. ;)
PS. Ja eikös se Golan ole jossakin siellä Syyrian ja Israelin välissä?
Kyllä on arvoitus taas.
Nauretaan vartti. ;)
Kysytkö meiltä missä Golan sijaitsee? Oliko peltipipo silmillä kun "seikkailit" siellä?
Tarinoita piisaa kuin Moskovan Tiltulla.
Eihän tuolle voi kuin nauraa!
"Kysytkö meiltä missä Golan sijaitsee?"
Enhän toki.
Minä en vaan muista sanoneeni täällä sanaakaan Golanista. Olisiko mahdollista, että tuo kaikki onkin vain sinun vilkkaan mielikuvituksesi tuotosta?
Ihmettelee, Moktar. ;)
Jumaleisson!!! Umpityhmä, ei ole aivoja! Tästä tulee pinnat Riikka Purralle! Ei näitä tarvita!!! Hyvää Joulua!
Hyvää Joulua…
Sehän on HARAM!
Jumaleisson vaan sinne.
Olit siis ihan itse keksinyt nuo juttusi Golanista.
Huutonaurua kaksi vartti putkeen. ;)
MInäkin huomasin. Nimittäin sen, että somali sai kutsun juhlaan. Mitä nyt? hänhän oli nainen ja kaiken lisäksi tohtoriksi Helsingin yliopistossa väitellyt. Ja nyt minä ikäni perussuomalaista puoluetta äänestänyt sanon, että meitä on siis raskaasti petetty. Maahanmuuttajia ja varsinkin somaleja on puolueessa väitetty tyhmiksi ja lahjattomiksi, joilla ei ole järjen hiventäkään, eikä heitä siis pitäisi ollenkaan ottaa Suomeen. Nythän tuo presidentin linnaan kutsuttu nainen tyrmää kaikki, mitä meille on opetettu ja toitotettu. Somali, nainen ja kaiken lisäksi tohtori. Piti vähän ottaa selvää asioista, ja nyt olen antanut itseni ymmärtää, että tuon nainen oli ensimmäinen tohtoriksi väitellyt, ei suinkaan ensimmäinen somali, vaikka ensimmäinen somalinainen tohtorina olikin. Heitähän on väitellyt tohtoreiksi pilvin pimein, vaikka puolueen tietotoimiston mukaan heidän piti olla niin tyhmiä, että tuskin peruskoulun todistusta pystyvät suorittamaan. Enpä äänestä persuja enää, en!
Eli demareiden muslimiveljeskunta kutsuu!
Mieti kuinka monta klitorisamputoitua kehitysmaamuslimi synnytyskonetta on tätä yhtä sosiaalialan tohtoria kohden SUOMESSA!
Mieti myös miksi tämä kehitysmaamuslimi tohtori ei kätellyt Suomen presidenttiä!
Mieti myös mitä tämä kehitysmaamuslimi tohtori edustaa ja että sairas ahdasmielinen naisia sortava, patriarkaattinen keskiaikaa elävä, fundamentalistinen poliittinen ideologia määrittää näiden kehitysmaamuslimeiden tekemisen, myös sen mitä kehitysmaamuslimit sinusta kantasuomalaisena vääräuskoisena tai uskonnottomana ajattelee…
Mutta jos kaikki on sinulle selvää, niin ei muuta kun äänestämää vihepunikkien muslimiveljeskunta ja varmistamaan islamisaation jatkuminen SUOMESSA!
Presidentti on vääräuskoinen
Tanska on julistanut mm somalian turvalliseksi ja palauttanut Tuhansia
Muka uskonnon takia,no heidän uskonsa perustaja.Aikuinen mies ja lapsi yhdessä.
Heidän uskon perustajansa lensi aasilla kuuhun vaikka on perustettu 1300-luvulla,eli ennen Gagaria ja Nasaa hän meni kuuhun,aasilla.
Heidän opuksessaan muistaaksen sana RAKKAUS mainitaan vain kolme kertaa.
Se,että on muka usko: perustettiin hyökkäysellä ja tappamalla Medinassa.
Tämä vieras on,etten maksaisi veroina hänen elämän edustaa edes linnan juhlissa,ei mielestäni tervetullut ihminen.
Hän ei kunnioita joten häntä ei kunnioiteta Suomessa !
Miksi elää täällä,kansa on maksanut hänen elämän ja turvan.
Kaikki tuonlainen on erittäin huonoa käytöstä.On kyllä erittäin epäkohtelias kyllä ollut . Jos ei voi kätellä niin ei olisi kyllä tarvinnyt sinne edes mennä. Kun ei arvosta kutsua edes ton vertaa.
Moukka mikä moukka.
Nyt sitten tiedetään vieläpä sekin, että tohtori Idil Hussein oli etukäteen ollut yhteydessä presidentin kansliaan ja selvittänyt, miten presidenttiä voi tervehtiä linnan juhlassa.
https://yle.fi/a/74-20198345
”… (presidentin) kansliasta kerrottiin presidentti Stubbin ymmärtävän erilaisia tapoja tervehtiä.”
Eiköhän tämä ollut tässä. Kun sekä tervehtijä että tervehdyksen vastaanottaja ovat ovat etukäteen sopineet asiasta, eiköhän tässä asiassa täysin sivullisten ole syytä olla hiljaa.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
PS. Tohtori Idil Hussein on muuten syntyperäinen suomalainen. Meidän on syytä olla ylpeitä hänestä. ;)
No nyt olet PROFEETTA MOKTAR asian ytimessä!
Nämä kaapukansansanryhmäläiset, jotka ovat syntyneet SUOMESSA, ovat oiva esimerkki miten islamisaatio etenee SUOMESSA jo kolmannessa polvessa…
Täällä on vaikea kertoa totuutta asiasta miten tämä sairas ahdasmielinen naisia sortava, patriarkaattinen keskiaikaa elävä, fundametalistinen poliittinen ideologia ISLAM ja siihen liittyvät klitorisamputointi ja kunniakulttuurit leviävät täällä pääkaupunkiseudulla kulovalkean lailla!
Koska viestit poistetaan täältä!
PS. Tohtori Idil Hussein on muuten syntyperäinen suomalainen. Meidän on syytä olla ylpeitä hänestä. ;)
Yksikään somali ei ole suomalainen eikä tule siksi, sehän nähtiin Linnassa.
Taas jo 15 kiusallista HARAM viestiä poistettu.
"...ovat oiva esimerkki..."
Oiva esimerkki on sekin, kun ahkera ja lahjakas nuori menestyy hyvin suomalaisessa yhteiskunnassa ihan ihonväristä tai etnisestä taustasta riippumatta.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
Mutta tämä tohtori on hyvä esimerkki siitä miten islamisaatio leviää SUOMESSA, niin kauan ettei sitä kyetä enää pysäyttämään…
Tämän voi todeta ihan omin silmin täällä pääkaupunkiseudun lähiöissä ja kauppakeskuksissa!
Tervetuloa PROFEETTA MOKTAR sieltä Suonenjoelta tutustumaan kuinka väestömme vaihtuminen kehitysmaamuslimeiksi on hyvässä vauhdissa täällä Stadissa!
Tämä ei todellakaan ollut tässä, minä ainankin pyrin tekemään kaikkeni, ettei oma koti ja synnyinmaani muutu islampaskan mukaiseksi kalifaatiksi!
Itse olen en vrran isänmaallinen, että en halua jättää tuleville KANTASUOMALAISILLE kehitysmaamuslimiden ilampaskan kalifaatti SUOMEA, toisin kuin sinä PROFEETTA MOKTAKTAR!
"Mutta tämä tohtori on hyvä esimerkki...."
Niin on. Älä nyt tätä loputtomiin jankuta.
Tohtori Idil Husseinin esimerkki näyttää kaikille, että kovalla työllä ja ahkeruudella voi Suomessa menestyä, olipa sitten suomalaisen etninen tausta tai ihonväri mikä vaan. Kansakuntana Suomi tarvitsee jokaista lahjakasta kansalaistaan.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
Eli tulihan se sieltä!
Epäisänmaalliselle PROFEETTA MOKTARILLE on tärkeintä että islamisaatio etenee SUOMESSA, niin kauan ettei sitä enää kyetä pysäyttämään…
Suomi ei tarvitse näitä kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIA mihinkään!
Islam ei ole ihonväri eikä etninen tausta, se on EDELLEEN sairas ahdasmielinen naisia sortava, patriarkaattinen keskiaikaa elävä, fundamentalistinen poliittinen ideolia, omine sharian lakeineen ja klitorisamputointi ja kunniakulttuureineen, joka MÄÄRITTÄÄ KEHITYSMAAMUSLIMEIDEN KAIKEN TEKEMISEN, MYÖS SUOMESSA!
Nämä PROFEETTA MOKTARIN kaltaiset epäisänmaalliset islamilla aivopestyt hyödylliset idioottisuvakit puolustavat islamisaatiota ja sen leviämistä SUOMESSA, niin kauan ettei sitä enää kyetä pysäyttämään!
Ja tämä on FAKTA!
Päätit sitten jatkaa jankuttamistasi.
Nauretaan vartti.;)
En jankut, kerroin vain FAKTAT!
En tosin Volkswagenista, joka tietenkin liittyy maahanmuuttoon yhtä paljon kuin Einarin manki…
Syy kättelemättömyyteen on ISLAM, SIIS ISLAM!
Onko PROFEETTA MOKTARILLE tämä jotenkin epäselvää?
Ja islamisaatio on osa PROFEETTA MOKTAR sinun kalifaatti unelmaasi!
Eikö totta?
Mikä sitten on EA211?
Kysyy, Moktar. ;)
Ei harmainta aavistustakaan, mikä on EA211!
"Ei harmainta aavistustakaan, mikä on EA211!"
Miksi sitten huutelet tätä?
Ihmettelee. Moktar. ;)
Demari=somali.
Somali=demari.
Mutta toki Volkswagen liittyy enemmän maahanmuuttoon…
Helsingissä uimahallissa kuulutetaan nyt myös somaliaksi
Näinhän se on oltava
Se helpottaa somalien kotoutumista
Suomalaisten tulee kumartaa muslimien edessä ja nuolla heidän varpaansa. Toivottavasti presidentti muistaa ensi vuonna.
Ja myös heidän perseensä ja kenkänsä…
Henkilö otti etukäteen tästä kättelysasiasta selvää. Niiasi,nyökkäsi ja laittoi käden sydämelleen! Kunnioitusta osoitti. Itse kertoi saaneensa viestejä,että pitäis mennä sinne mistä on tullutkin!! Hih,siis Kuopioon!
Onneksi näitä tulee lisää suomeen ”turvaan” joka päivä ja joka päivä vielä valmistetaan lisää…
Onhan ne savolaiset outoja. Siellä luullaan että Suomessa olisi uskonvapaus!
Jos etukäteen kysyy asiasta ja presidentille kävi se, että Idil ei kättele, koska hänen oman vakaumuksensa, ei kaikkien, mutt joidenkin muslimien mielestä ei sovi koskettaa vierasta miestä.
Sen sijaan hyvin kunnioittavasti laittoi oikean kätensä sydämensä kohdalle, nyökkäsi ja niiasi. Kaunis tehrvehdyshän tuo oli.
Vaikka syntyy Suomeen, ei kaikkien kulttuuriin kuulu pilluralli, kaljanjuonti ja nakkikioskilla tappelu.
Pääasia että islamisaatio jatkuu SUOMESSA, niin kauan ettei sitä enää kyetä pysäyttämään.
Suomalaisten historia että ollaan oltu tuhat vuotta naapureiden alamaisina on muokannut meidän kansanluonnetta, ollaan hyviä alamaisia luonnostaan.
Meillä on muka itsenäinen valtio tässä ja olisihan meillä omat tavat ja kulttuuri ja kieli joiden voisimme ajatella olevan maailman parhaita meille.
Islamisaatio tuo uuden kulttuurin ja uudet lait…jne, jne!
Ei Islamia kuin oikeaaan linnaan,katajanokka yms.
Sehän selitti miksei kätellyt ja uskon että Stubb ymmärsi maailmankansalaisena naisen syyn.
kuka sitä valkoisia kättelee 🤣🤣🤣https://www.kansalainen.fi/yhdysvaltain-historian-suurin-veropetos-somalialaisverkostot-minnesotassa-syytettyna-miljardin-dollarin-huijauksesta/