Mikään kirja ei voi korvata elämää eikä vuorovaikutusta toisten ihmisten kanssa. Meistä yksinäisistä tulee vajakkeja, vaikka lukisimme kirjoja.
Raamattukin on vain kirja. Silmien eli mielen avaamiseksi tarvitaan muuta. Joskus mieli täyttyy teorioista. Ne ovat pahimmillaan kuin pimennysverhot.
Ymmärrätte kyllä.
Verhojen takaa näkee huonommin
Anonyymi-ap
1
56
Vastaukset
- Anonyymi
Toden totta Raamatun sana tulee eläväksi vasta elämän keskellä, kun kohtaa muita ihmisiä ja näkee sanan kautta toteuttaako sitä, että mitä erinomaista teette siinä, jos rakastatte niitä, jotka teitä rakasta, vaan rakastakaa vihamiehiänne, niin olette Jumalan lapsia, joka antaa sateen niin hyville kuin pahoillekin. Vasta tuomiopäivänä tulee erotus siitä kuka on rakastanut ja kuka ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098