Selviytyjät 2025

Anonyymi-ap

Piti sitten pakolla saada naisvoittaja. Mitä järkeä tehdä koko ohjelmaa kun otetaan tehtävä missä annetaan porukalla äänestää paras pois ja naisia suositaan kun kevyimmillä pienimmät painot.

Missä muussa voisi suosia, tyhmimmillä kahden palan palapeli, läskeimmillä 1/10 juoksumatka jne. Miksi ei tehdä vaan naisille omaa sarjaa kun eivät voi pelata samoilla säännöillä. Sama Farmi-sarjaan ja kaikkiin muihinkin, ei miehet vaadi mitään etuja toisiinsa tai naisiin nähden.

15

551

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun sitä tasa-arvoa pitää olla joka asiassa .

      • Anonyymi00017

        Pois televisiosta tällaiset höpöohjelmat, kyllä julkut joutaa olemaan työttömänä jos ei muuten saa rahaa.Täyttä paskaa tulee aikuisten leikeistä.
        voi siirtää maksulliselle kanavalle, joka katsoo niin myös maksaa


    • Anonyymi00002

      Pöljät jätti sisarukset finaaliin, taitaa olla käsikirjoitettua. Nuo ei taida olla kaksosia, mutta kaksosistakin toinen voi olla lepakko, toinen hetero.

    • Anonyymi00003

      Hyvä että nirppanokka Saana b ei voittanut. Homojen sukua

      • Anonyymi00005

        Saana B tiukkoine housuineen esitteli vakoaan niin takaa kuin edestäkin.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Saana B tiukkoine housuineen esitteli vakoaan niin takaa kuin edestäkin.

        Parempi sentään tiukka kuin valtava selluttiperse missä pelkkä naru vaossa, mutta ei nuo hyvältä näytä kenelläkään.


    • Anonyymi00004

      Jos naisten painot ovat kisassa pienemmät ja kevyemmät, niin oli kyllä kohtuutonta, että viimeisessä kisassa laitettiin kolme naista ja yksi mies seisomaan kapealle rimalle, jolla pisimpään pysynyt varmisti jatkopaikkanssa.
      Janne on heistä suurin ja isojalkaisin, joten oli selvää jo etukäteen, että hänen on siinä vaikein pysyä, eikä se ollut reilu, eikä tasapuolinen kisa.

    • Anonyymi00006

      Heimoneuvosto on typerä tapa, jossa kilpailijat itse äänestävät joukostaan yhden kilpailijan pois.
      Kyllä se pitää olla niin, että kun kilpaillaan, niin viimeiseksi jäänyt putoaa pois selviytyjistä.

    • Anonyymi00007

      Kiero ohjelma, jossa heti äänestetään pois hyvin pärjäävät. Kieroilua ja petosta , kuin koulukiusaajat.,

    • Anonyymi00008

      Ihmettelen aloittajan kommenttia. Miksi olisi pitänyt miehen voittaa? Pitääkö aina miehen voittaa? Outoa urputusta jos nainen kerran sattuu voittamaan.

      Olitpa sitten nainen tai mies, niin näissä feikki realityohjelmissa se juonittelu on pääasia, ei reilu kilpa. Voittamaan sinne lähdetään ja yksi taktiikka on "syödä" sellaiset vahvat pois joiden voima, osaaminen ja taidot on sitä luokkaa, että finaalissa oletettavasti kovempi vastus.

      Miten niin piti pakolla? Siis millä pakolla? Eikös tuo pelin henki ollut, että jokainen turvaa oman asemansa. Jos itse olisit tuolla niin taatusti vahvat pois jotta itselle jää mahdollisuus menestyä.

      • Anonyymi00011

        Mutta kun feemakot valittaa juuri miesten voitoista kun ovat liian vahvoja jne. Ei tarvita mitään kieroilua ja naisten suosimista kun laitetaan miehet ja naiset eri joukkueisiin.

        Kevyemmät painot kevyemmille naisille tai yleensäkin naisille esim Farmilla ovat pelkkää suosimista, eikä tuotannon kuulu suosia ketään myöskään tehtävissä missä kaikki voivat yhdessä tiputtaa parhaan, ei silloin ole mitään mahdollisuutta voittaa. Yksi yhtä vastaan on reilua.

        Jos itse olisin tuolla, haluaisin todellakin pärjätä omilla taidoilla ja voimilla ja kilpailla lopuksi parhaita vastaan. Mutta naisethan yrittää elää aina miesten siivellä ja viedä rahat kieroilemalla. Tyhmimmät ja heikoimmat miehet liittoutuu naisten kanssa ja joutuvat sitten niiden pettämiksi.


    • Anonyymi00009

      Millä ihmeen pakolla, kysyn minäkin? Miksi nainen ei saa voittaa?

      • Anonyymi00012

        Tottakai saa voittaa jos on paras ilman suosimista, mutta ettehän te pärjää miehille juuri koskaan, siksi onkin parempi kun kilpailette erikseen, nainen voittaa AINA!


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Tottakai saa voittaa jos on paras ilman suosimista, mutta ettehän te pärjää miehille juuri koskaan, siksi onkin parempi kun kilpailette erikseen, nainen voittaa AINA!

        Olisi parempi jos selviytyjissä olisi sellainen nimetön ja kasvoton seitsemän hengen tuomaristo tai raati, joka päättäisi kisasta pudonneen henkilön.


    • Anonyymi00016

      Jotenkin tuntuu siltä, että jo alusta asti on tiedetty kuka voittaa. Olisko se ohjelman tuottaja se henkilö, joka päättää voittajasta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe