ENTINEN hyvinvointi-Suomi rypee nyt vaikeudesta toiseen, vienti ei vedä ja kotimainen kulutus ei Suomea tästä Demari-suosta nosta. 2019-2023 meni liian monta asiaa aivan liian persiilleen. Tuli liikaa velkaa, tuli liikaa porukkaa vaikka "omiakin" joutui työttömäksi hurjat määrät, tuli SUSI-SOTE, joka romuttaa sosiaali- ja terveyspalvelut ja aiheuttaa kymmeniä tuhansia työttyömiä alueille, joissa ei ole juuri muuta työllisyyttä, ostovoima ja varallisuus romahtivat, korot nousivat, eikä jengi selvinnyt enää lainoistaan, tuli kunnianhimoinen ilmastotavoite, jonka seurauksen yritykset pakenevat Suomesta yhä kiihtyvää tahtia, saati tänne kukaan enää investoisi!!! jne. jne.
Suomessa kun ollaan, joku haluaa tuon saman puolueen uudelleen hallitukseen!!!!!!! Mites se juttu pään lyömisestä siihen kuluun puuhun???
MITEN IHMEESSÄ SSDP PYSTYI KAIKKEEN TÄHÄN VAIN 4:ssä VUODESSA!!!!????
10
111
Vastaukset
- Anonyymi
Sdp onnistuu kyllä vielä lyhyemmässäkin
ajassa pilaamaan kaiken
Rahankylvölaite Punainen SDP.
Laitteen ominaisuuksiin voi tutustua eduskunnassa.- Anonyymi
Täydellinen analyysi. Samaa mieltä.
- Anonyymi
Alkaa vaikuttamaan siltä, että SSDP jatkaa oppositiopuolueena 2027 jälkeenkin, sillä tuollaisen rassissitisen puolueen, joka KIELTÄYTYY HALLITUSYHTEISTYÖSTÄ (täyttää määritelmän) on vaikeaa päästä hallitukseen. Uskomatonta, että tuollainen puolue ylipäätään TÄYTTÄÄ PUOLUEEN EHDOT DEMOKRAATTISESSA MAASSA!!!?? Vaaleissa äänestäjät "kertovat", kenet haluavat maata johtavan, DEMOKRAATTISESSA MAASSA SE EI OLE ei ole puolueiden keskinäistä suhmurointia, kuten 2019!!
- Anonyymi
Minä kun luulin, että meillä on oikeistohallitus. Se on kolmessa vuodessa laulanut Suomen suohon. Tuhon tiellä ollaan.
- Anonyymi
JOS HALUATTE PITÄÄ TYÖPAIKKANNE ELÄKE IKÄÄN SAAKKA, NIIIN ÄLKÄÄ KOSKAAN ÄÄNESTÄKÖ DEMAREITA. SE TIETÄÄ 100% TYÖTTÖMYYTTÄ , KATTOKAA MA MOT, SIINÄ ON YKSI ASIA MINNE RAHAT MENI!!!!!!!!!! INTIALAISIA YN OPEPISKELOITA KUSETTIVAT OIKEIN OLAN TAKAA JA HAATAINEN VAATI VIELÄ LISÄÄ NIITÄ, JA NYT TUHATTA OPISKELIAA ODOTTAA KARKOITUS KOSKA EI OLE RAHAA ELÄÄ SUOMESSA!!!!!! KYLLÄ DEMARIT OSAA!!!!!!!!!!! ÄLÄ KOSKAAN LUOTA NÄIHIN, YRITTÄVÄT SAADA LISÄÄ ELÄTTEJÄ SUOMEEN JA ÄÄNESTÄJIÄ!!!!!!!!!
- Anonyymi
HUONOSTI MENEE DEMAREILLA KUN GALLUPITKIN PITÄÄ TEHDÄ ITSE JA NOSTAA KANNATUS KORKEALLE ETTÄ SAATAISIIN LISÄÄ ÄÄNESTÄJIÄ.
- Anonyymi
SDP:n vaalilaitumen yläpuolella liitelevä kana on muuttolintu.
- Anonyymi
Olet oikeassa. Sdp puolueena ei voi säilyä hengissä ilman maahanmuuttajia, ja varsinkin kelan elättämien loisien ansiosta. Työntekiät sdp on unohtanut jo vuosia sitten, Kuuluvat rikkaisiin nettomaksajiin, Loiset valtaan, työntekiät orjiksi puolueen puolesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet oikeassa. Sdp puolueena ei voi säilyä hengissä ilman maahanmuuttajia, ja varsinkin kelan elättämien loisien ansiosta. Työntekiät sdp on unohtanut jo vuosia sitten, Kuuluvat rikkaisiin nettomaksajiin, Loiset valtaan, työntekiät orjiksi puolueen puolesta.
Trollukoita palstalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trollukoita palstalla.
Olet oikeassa toveri. Puolueen pilkkaaminen on suoranainen häväistys meidän uskollisuudelle pyhälle venäjälle/putinille. HEIL PUTIN.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam24914194Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu617220Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2006957Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä415039K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1094817Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju744687Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos804395PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *194371Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754132Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1013921