Olin kumisaappaat laittanut jalkaan ja en ole käynyt kaupassa varmaan aikuisiällä aiemmin kaupassa kumisaappaissa. Vartija käveli minua vastaan kaupassa ja katsoin häntä halveksivasti kun muistin vartoiden hengiltä painetun helluntailaisen naisen. Vartija huomasi happaman katseeni.
Ja lähti seuraamaan mua kassalle. Mitään en varastanut ja kristittynä en varastaisikaan vaan pyytäisin apua, jos ei olisi varaa ostaa. Apua saa ruokaan kyllä, ei mitään järkeä varastaa ruokaa Suomessa, mutta jotkuthan sitä tekee.
Kassalla maksoin ostokset ja vartija jatko tujotustaan mutta ei tullut tutkimaan olisinko varastanut mitään.Ei sanonut mitään. Halveksuvasta katseesta provosoituneena hän kyttäsi minua n. 10min ajan. Jono oli pitkä kun kassalla oli edessäni joku vajaatoimintoinen iäkäs kääkkä tekemässä kaiken hitaasti.
S-Marketin vartija seurasi minua kaupassa ja tuijotti kun jonotin kassalle
Anonyymi-ap
5
164
Vastaukset
- Anonyymi
Mitenkä aloitus liittyy helluntailaisuuteen. Päässäsi on sahanjauhoja.
- Anonyymi
Hyvä uskovainen ei pidä itseään parempana.
- Anonyymi
Miksi kävit natsikaupassa?
- Anonyymi
Tyypillisen helluntailaisen lyylin tyyli lähimmäisenrakkaudessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611117Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2646459Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2395273Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813737- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin542571Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1061801