Kukahan onneton kuoli Paloaseman risteyksessä ?

Miten se jalankulkija ei käyttänyt sitä alikulku tunnelia, vaan lähti tien yli menemään ja justiin sattui tulemaan hurjas nuorukainen päälle.
Poliisi toteaa kuskin syyllistyneen kuoleman tuottamukseen ja jalankulkijan varomattomuuteen..
132632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei tainnu olla paloaseman ristaus vaan se terveysaseman kohdalla oleva oikomisreitti?

Äänestä
  • Erkantie / sairaalantie välinen ylitys mistä monet oikaisee

    Äänestä

Tummissa vaatteissa kulkijoita on hankala havaita vaikka kuinka on katuvalot

Äänestä

Sitä ku menee vuosikausia samaa reittiä eikä mitään satu niin eihän sitä usko koskaan sattuvan. Todella ikävä tapaus kaikille osapuolille eikä tarkota automaattisesti että auton kuljettaja olis hurjastellu.

Äänestä

Ei sitä varmaankaa täällä tartte kysellä ja tarviiko edes tietää..

1Äänestä

Eihän sitä nyt millään voi 60 km/h nopeudella ajaa valaistulla suoralla tiellä päälle . Nainenhan oli menossa sairaalaan töihin. Tuohonhan pitäisi tehdä ehdottomasti esteaidat

Äänestä
  • Ei menny sairaalaan töihin........

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ei menny sairaalaan töihin........

    Aivan se ja sama, millä nimellä tuota terveyskekusta kutsutaan. Jokainen kyllä tajuaa, mistä rakannuksesta on kysymys

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Aivan se ja sama, millä nimellä tuota terveyskekusta kutsutaan. Jokainen kyllä tajuaa, mistä rakannuksesta on kysymys

    Silti menossa eri rakennuksee

    Äänestä

Onko Taivalkoskella sairaala?

Äänestä

Terveyskeskus on.

Äänestä
  • Arvauskeskus tuttavallisemmin

    1Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Arvauskeskus tuttavallisemmin

    Hammashoitolaan oli menossa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten se jalankulkija ei käyttänyt sitä alikulku tunnelia, vaan lähti tien yli menemään ja justiin sattui tulemaan hurjas nuorukainen päälle.
Poliisi toteaa kuskin syyllistyneen kuoleman tuottamukseen ja jalankulkijan varomattomuuteen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu