"Hätäkeskukseen soitti toinen bussikuski, etunimeltään Hamzah, joka oli jo lopettanut oman työvuoronsa ja oli matkalla kotiinsa."
"Muutaman minuutin kuluttua ensimmäinen poliisipartio saapuikin. Tässä vaiheessa puukkomies oli piiloutunut mutaiseen ojaan. Poliisit eivät löytäneet häntä pimeässä, sateisessa yössä edes droonin avulla.
Hamzah ei lähtenyt heti kotiinsa. Parikymmentä minuuttia myöhemmin hän havaitsi märän miehen kävelevän tiellä. Hän näki, että kyseessä on puukottaja ja ilmoitti poliisille."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ea78e1be-1048-4aee-a208-a504b2122c77
Erinomaista toimintaa maahanmuuttajataustaiselta vapaalla olleelta bussinkuljettajalta.
Mutta missä olivat kaikki persut, jotka jatkuvasti julistavat olevansa suomalaisten asialla ja heidän turvanaan? Puukottajasta ei tuossa paljon kerrota, mutta oletattavasti oli kantasuomalainen nimeään myöten. Ehkä ex-persu Veikko Vallin olisi lukenut hänenkin nimensä Tampereen valtuustossa, jos vielä olisi siellä.
Poliiseissa on kovasti paljon persujen ja oikeiston kannattajia, joten eivät sitten löytäneet puukottajaa omin avuin. Onneksi maahanmuuttajataustainen auttoi siinäkin, jolloin poliisi ei voinut välttyä ottamasta oletettavasti kantasuomalaista väkivaltarikollista kiinni.
Kyllä se niin on, että jos haluat Suomesta turvallisen, älä äänestä persua vaan maahanmuuttajaehdokasta!
Maahanmuuttaja pelasti bussikuskin, suomalaisten muka asialla olevia persuja ei näkynyt missään
Anonyymi-ap
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Persuilla menee kaikki aika trollatessa, eivät ehdi pelastaa suomalaisia.
- Anonyymi00002UUSI
Mistä tiedät, että Hamzah ei ole persu?
Todennäköistähän se kuitenkin on, bussikuskeista lähes kaikki ovat persuja.- Anonyymi00003UUSI
Hamzah on rehellinen maahanmuuttaja, ei kai silloin voi olla mikään persu.
- Anonyymi00004UUSI
No mixi ei ollut joku viherkommari paikalla?? Aloittajalle: aivoinvana luulet että ps jäseniäkö pitäis olla joka paikassa paikalla ku vessa palaa.. hellan lettas sentään ku typerä aloitus... Missä muuten itse ootte ku noi sitten raiskaa ja ryöstää??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810189K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2325901Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1735374PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *905003Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot173301Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe52672- 2142562
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.172404- 282214
Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3812171