ja sama leikkauslinja olisi joka tapauksessa, sehän on kokoomuksen linja.
MUTTA jos Adlercreutz olisi siis Purran tilalla, niin tulisiko tänne silloin yhtä paljon häntä haukkuvia juttuja, kuin on tullut Purrasta?
Ei tulisi, ei takuulla, sillä kysehän on vain siitä, että Purra on persu - se on ratkaiseva tekijä näillä eräille.
Kuvitellaan hypoteettisesti, että Purran virassa istuisi vaikka RKP:n Adlercreutz
14
98
Vastaukset
- Anonyymi00001
Vasemmistolainen kaksoisstandardius toimii niin. Se on kuin joku lasten leikki, jossa säänöt muuttuvat yhtämittaa sen mukaan kuka kulloinkin on vuorossa.
- Anonyymi00002
*
_______________ - ME - Kaikki - Tiedämme -että ;
- SDP:n - PERSELIJÄT - On Pelkkiä - KANSAN - KUSETTAJIA - !
- ja samaan Sakkiin kuuluvat ;
- LaitaVasemmistolaiset ja MYRKYN-Vihreät - ! - ( Huume-Harhaisia-Hörhöjä )
* - Anonyymi00003
Vasemmistolaisuus on naisten juttu, Suomessa naiset äänestävät vasemmistopuolueita.
- Anonyymi00009
Asiaa!
- Anonyymi00004
Jos RKP:n Adlercreutz ajaisi rikkaiden paljolti ruotsinkielisten etua, niin kukaan ei yllättyisi.
Kun Persujen Purra ajaa rikkaiden paljolti ruotsinkielisten etua, vaikka VALEHTELI, että niin ei tule tekemään, niin kyllähän se vituttaa!- Anonyymi00011
Tässä lienen samaa mieltä. Kun diiva RKPläinen ajaa rikkaiden etua niin se on ikäänkuin hänen geeneissään ja normaalia. Samoin kokoomuksen henki, diivat ahneet , se kuuluu heidän tapoihinsa, jokapäiväiseen arkeen.
Mutta persu väitti ajavansa suomalaisen duunarin , köyhän, sorretun etua, mutta ajaakin RKPn ja Kokoomuksen etua.
Ei USKALLA pysyä persujan arvoissa, linjassa ja KIRiSTÄÄ hallitusta samoin kuin rasistiRKP tekee kun ajaa terroristien etua.
- Anonyymi00005
Tää oli hyvä.
- Anonyymi00006
Mitä pahaa siinä muka on että persuja haukutaan? Ansaittuahan se on.
Atlerkroits ei oo nii vittumaise näköne ku ruma Purra.🦅🍑💩
- Anonyymi00007
Mitebhän mahtaa sinun ulkomuotosi olla, kun on varaa haukkua muita ulkonäyn vuoksi????
Typerää!!! Anonyymi00007 kirjoitti:
Mitebhän mahtaa sinun ulkomuotosi olla, kun on varaa haukkua muita ulkonäyn vuoksi????
Typerää!!!Äiti kehu kauniiks ja komiaks.😇
- Anonyymi00010
Äitis on paljon rumempi.
- Anonyymi00008
Anders ei selviäisi siitä. Niinkuin ei ole selvinnyt Purrakaan. Toimessa tarvittaisiin kaupallista koulutusta.
- Anonyymi00012
Aloittaja: älä nyt ala pelotella, joulukin on tulossa ja se JOULUpukki!!! Se, joka läähättää viimeisiä henkäyksiään tässä sairaassa yhteiskunnassa.
AA on ärkoopeeläinen, eikä muuksi muutu vaikka voissa paistaisi. Suojelkoon siis joku ylempi voima meitä siltä, että hän olisi joskus esim valtiovarainministeri tai pääministeri.
Hyvin hän on kuitenkin oppinut olemaan tuomari kaikelle ja kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724118
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans573793Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522344Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?442131Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361915- 491829
- 971593
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551583- 461546
- 571443