Hyökkäys:;
1.Teuvo teräväinen-Roope hintz-Mikko rantanen
2.ERik haula-Sebastian Aho-eeli Tolvanen
3.Eetu luostarinen-Anton lundell-montrealin tulokashyäkkääjä Kapanen
4.Mikael grandlund-Juho lammikko-Artturi lehkonen
pakit;
1.Miro heiskanen-Esa lindell
2.Vili Saarijärvi-Olli määttä
3.Rasmus ristolainen-henri Jokiharju
maalivahdit;
1.juuse Saros
2.Kevin lankinen
3.Korpisalo
Perustelut;
ykköskentän vahavuus tietokoneen tavoin ajatteleva teräväinen ja oikean laidan voimahyökkääjä-maalihai Rantanen sekä Hintzin kahdensuunnan peluu.
kakkoskenttä luotettava sentteri jonka laidoilla rymistelevät hyökkääjät joilla tolvasella maalintekokykyä.-
kolmoskenttä jolta löytyy niin hyökkäys kuin myös puolustuskapasiteettia. Lundel älykäs!
nelosessa puolustuskapasiteettia ja myös hyökkäyspään tehoja löytyä Granlundin muodossa etenkin ja lammikko myös osaa hyökkätyspelin ja lehkonen ketjun likaisen työn tekijä joka tekkee tilaa kahdelle taitopelaajalle.
Pakistossa ideana aina se että toinen pakki kiekollinen ja hyäkkäävä ja pakkipari puolustava.
Se miksi valitsin Vili saarijärvren johtuu esim kahesta seikasta;
uskomaton kyky hyökätä! ja tarpeeksi fiksu omassa päässä että on kehittynyt puolustuspäässä tällä kaudella. Voima riittänee änärikaukaloihin. Nykypelaajat eivät ole niin vahvoja ja isoja kuin ennen vanhaan joten en usko että Saarijärvi joutuisi pahoihin ongelmiin voimapuolella.
maalivahdit minusta meleko itsestäänselvää noi kolme valkkaustani. Korpisalo on aliarvostettu.
2026 olympiajoukkueeni /heitän myös perustelut loppuun =)
6
185
Vastaukset
- Anonyymi00001
ottaisin pois tolvasen ja korvaisin hänet Armialla.
Armian paikka ei tosin olis kakkosessa. Kakkoseen nostaisin Artturi lehkosen. - Anonyymi00002
Onks toi törmänen jotenkin heikkolahjainen? Ylärimä ja muuta, hyvä taklaus ja muuta, maila lyödään pois ja muuta. Ja tätä jatkuu koko ottelun ajan.
- Anonyymi00004
ihan tarpeeksi hyvä kommentaattori mun mielestä. Ei sitä tarvi aina olla paras vaan riittää että tarpeeksi hyvä.
- Anonyymi00003
Pitää panna käjet ristiin ettei tule loukkaantumisia mut aiempina vuosina materiamme oli kapeampi joka ei kärsinyt paljoakaan loukkaantumisia että kun nykyään on tota laajuutta enemmän mutta ei passaa tulla loukkaantumisia turhan paljoa koska siinä kuitenkin on aina huonot puolensa.
- Anonyymi00005
Olymppialaisten jääkiekkokaukaloon liittyvä huolenaihe on ollu änäripellaajien keskuuvessa se että kun siellä saattaa olla yhden päivän aikana 3 ottelua että miten jää kestää.
Olikohan niin että joku änäripelaaja kieltäytyy pelaamasta huonolla jäällä?
Onhan se nyt aika itsestäänselvä asia ettei saa pelatakaan huonolla jäällä.
Toivottavasti on varasuunnitelma B olemassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 813117
- 751271
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1621163Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.309925- 43829
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78815- 91783