Täysiä sadisteja. Katsellaan vain lasten nälkää ja kodittomuutta silmät avoimina mutta sitä ei haluta nähdä.
Miten vaikuttaa lasten ja nuorten kehitykseen ja terveyteen jatkuva vähäravintoinen ruoka. Sen tulevaisuus näyttää. Löytyykö jo lapsia joilla on puutos tauteja kuten riisitauti?
Ai niin eihän enää edes neuvolakäyntejä edes kerran vuodessa. Entä koulutarkastukset?
Miten vaikuttaa lasten ja nuorten kehitykseen ja terveyteen jatkuva vähäravintoinen ruoka. Sen tulevaisuus näyttää. Löytyykö jo lapsia joilla on puutos tauteja kuten riisitauti?
Ai niin eihän enää edes neuvolakäyntejä edes kerran vuodessa. Entä koulutarkastukset?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Asiaa voivat kokkarepersut naureskella sisäfilettä pupeltaessaan ja todeta kuinka saamattomia ovat köyhien lasten vanhemmat.
He porsastelevat samalla yhteiskunnan rahalla mitä toimeentulo tuki on. Veikkaanpa että enemmän menee herrojen elättämiseen ja huvitteluun.
äärimmäisen surullista että suomesta tullut tämmöinen :(
itte jo vanhus ja elämä ns takanapäin, mutta suruttaa nuokin että työttömät joutuu töihin ilman palkkaa,työsopimusta tai muitakaan työntekijän etuja, veljen lapsi joutui ilman palkkaa kierrätyskeskukseen ja tekee raskasta tuottavaa työtä, eli tuottaa vero rahoja joilla maksetaan esim kansanedustajien luksus elämää
Narsistisuus kukoistaa Suomessakin...valitettavasti, kuten monessa muussakin paikassa maailmassa,vallanhimo syönyt miltei kaikki kansakunnat,mutta päätepiste odottaa tällekin ajalle vielä...kun arkielämä menee joka paikassa mahdottomaksi...
piip piip tarviin nyt uuden 45t sähköauton ja se kun maksaa niin rahaa tarvii saada. köyhät voi syldä keräyspaperia minä olen ansainnut kaiken koska omistan firman
Päättäjämme tekevät kaikkensa,
että Zelenski tai Von Der Leyen
tai joku muu ulkomainen kehuisi.
Toivoa on ja massia. T.Orpo