Ähtärin Ilmoitustaululla huudellaan et tarvitaan eläinpuisto. Sehän meillä oli mut ei kannattanut kun ei kävijöitä. Siksi konkkaa. Syy et ei kävijöitä. LIIAN KALLIIT LIPUT. Ahneudella paskanen loppu.
Tarvitaan eläinpuisto???
Anonyymi-ap
21566
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tuolla ilmoitustaululla suurinta meteliä pitävät kaikki tyhjätaskut, joilta ei ole saatu aiempina vuosina muuta kuin lisää hiekkaa kengänpohjien mukana kulkuväylille.
Tyhjätaskujen köyhyys taas johtuu siitä, että heidän kykykapasiteettinsa on rajallinen, eivätkä he ymmärrä numerosarjoja.
Jokainen talousasioista edes alkeet tietävä ymmärtää, että eläinpuistoa ei tulla enää avaamaan.
Toivottavasti eläinpuistoa Ähtärissä ei enää koskaan avata. Ei kenelläkään talousasioista edes jotain ymmärtävällä voi olla ajatusta jatkaa eläinpuiston toimintaa.
Talousasioista ja yritystoiminnasta ymmärtämättömät toivottavasti pysyvät mahdollisimman kaukana liiketoiminnan harjoittamisesta Ähtärissä, erityisesti matkailuun liittyvästä toiminnasta. Jos eläinpuiston ja hotellin taistelu olemassaolostaan vuosien varrella ja konkurssiin päättynyt toiminta ei ole avannut silmiä, niin ei sitten mikään.
Kopioikaa kirjoitus tänne.
Tässä oikein sanasta sanaan:
-"Nyt Ähtärin Eläipuistokierrökselle ja Joulumarkkinoille.. Heti porttien autteuA Klo 10 oli paljon kansa liikkeellä"
Ei saatana... 🤣
Ähtärin Ilmoitustaululla ?
Mikä se on ja missä ?
Olen jo kahdesti laittanut tänne että faceryhmä, molemmat kerrat kommentti poistettiin. Outoa.
Miksi jokin suljettu mediakanava ?
Eikö pitäisi olla julkisesti luettava
390 👍👍kertoo paljon,mikä on ihmisten mielipide eläinpuistosta.
Mielipiteillä ei rahaa tehdä, vaan kävijöillä. Sitä paitsi 390 tykkääjää julkaisussa, joka koski lauantain ilmaista aukioloa, ei kerro tuon taivaallista siitä että toiminnasta saisi kannattavaa. Johan tuon yleensä jo tyhmempikin tajuaa.
Kohta uutta tuulta ja tulta.
Kateelliset hämmästyy..
Taas tulee Ähtärin matkailu nousuun
Sitä toivon ja varmasti suurin osa Ähtäriläisistä 👍
Huoli-ilmoitus teistä pitäisi tehdä.
Yritys on jo konkurssissa ja kukaan ei tuota tarhaa tule ostamaan. Koittakaa vaikka hakea Alavuden TK:sta itsellenne pillerit, ette muuten tule kestämään helmikuun lopun lopullista loppua. 🤭
Alavuden TK on niin homeessa ja huonosti auki, että eipä haeta.
Minäkin tykkäsin jostain Englantilaisen Lordin linnasta, vaikken ole siellä käynyt enkä tule käymään. Ja kun uutisoitiin ettei Kepua otettu hallitukseen, tykkäsin siitäkin.👍🍀🤣
Nyt vaan pitää osata luopua, zoo on kuin koomapotilas jolta on jo aivot tuhoutuneet mutta maksa ja munuaiset toimii ja sydän. Zoon ironisesti tuhosivat sen kovimmat puolustajat, heillä ei ollut käsitystä miten markkinat toimivat he luulivat kunnan ehtymättömän tuen olevan vakio 1000 vuotta ainakin, mutta sitten tuli Ähtärin kylään vieraaksi Herra nimeltä EURO ja se raikasti ummehtuneen kepulaiskylän loisineen .Lähes kaikki päättäjät olivat sormi suussa ja toinen vasemman käden peukalo ryppynarua rapsutteli, heillä oli tyhmääkin tyhmempi olo, ja huomasivat kotikylänsä lempibisneksen joutuneen avoimeen markkinatalouteen velkaisena ja raihnaisena, loppu oli lopulta hyvin nopea, vaikka kaikki humpuuki konsultit merimakkarasta lähtien toista ennustivat mm. velkasaneeraukseen pääsystä.
Siinäpä se, kun täälä ei osata luopua ja katsoa todellisuutta silmiin. Joka toinen sössöttää, että Ähtäri tarvitsee eläinpuistoa.
Ei tarvi.
Ähtäri tarvitsee uutta raikkaampaa ajattelua ja innovaatioita, joilla erottua ja pitää itsensä haluttuna.
Nyt tuo maine on lähinnä eläinpuiston ja homehotellin pölyttämä.
Haluttavuutta ei saada jo nyt joka pitäjällä olevalla Tokmannilla, vaan oikeasti jollain millä voidaan erottua massasta.
Keskeiseltä voi ottaa oppia, jos halua ja älyä vaan riittää.
Kyllä kaupungin kuuluu rahoittaa matkailumäkeä.
No ei todellakaan kuulu.
Kaupungin kuuluu TURVATA KUNTALAISTEN PALVELUT JA HUOLEHTIA VELVOITTEISTAAN.
Eiköhän ne matkailuleikit ole nyt leikitty kun kerran konkurssikin jo saatiin aikaiseksi.
🤣🤣🤣osu ja uppos 🤣🤣🤣
Kyllä, Kepulla paska tuulettimeen. Vankila kutsuu. 🤗