Muistattekos kun..

Valkeakosken liikenne tilasi scanialta kaksi uutta linjuria, mutta sen ei rahat tai vakuudet riittäneet että olisi saanut lunastettua ne itselleen. Sitten Vekka osti autot scanialta.
18475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Muistan hyvin. Todella häpeällistä vl.n toiminta

Äänestä

VL - tyhjätaskuna autokaupoille

Äänestä

En muista.

Äänestä

Hyväksyn mitä ylistetyimmin tämän ratkiriemukkaan muisteluksen!

Äänestä
  • Ja minä julistan että se on tosi

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ja minä julistan että se on tosi

    Ja minä totean, ähkäläräyhkä, ähkäläräyhkä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ja minä totean, ähkäläräyhkä, ähkäläräyhkä.

    Rykien kohti länttä / Räkien kohti suota
    ...............LL..........,........./..............Paunu............

    Äänestä

Muistatteko sitä, kun Valkeakoskelle tuli vuosittain vähintään kaksi uutta autoa. Nyt tulee loppuun ajettuja käytettyjä harvakseltaan ja kaluston kunto alkaa olemaan aika kyseenalainen. Kuljettajat ovat kertoneet, että korjaamolla on kädet niin täynnä töitä että vain akuuteimmat korjaukset pystytään tekemään. Olisiko sittenkin Kolmostielle poltetut miljoonat olleet tarpeellisempia sijoittaa uuden kaluston hankintaan tai vanhojen peruskorjauksiin?

Äänestä

Näin valkeakosken liikenteen korjausmiehen. Oli niin nälkintyneen näköinen ja nikotiinin kellastama. Olisin säälistä tarjonnut hänelle leivänkannikan, mutta sanoi, että ei voi sitä syödä, koska keripukki on vienyt hänen hampaat jo aikapäivät sitten. Kovin itki kohtaloaan, että on orjuutettuna romujen kimpussa. Autot vat täysin romua. Korjaamotilat ovat rapistuneet ja varaodavarastokin se vain kumisee tyhjyyttään. Ruoste ja paska ovat työpaikan elementit. Jälkimmäinen myös henki siellä.

Äänestä
  • En hyväksy.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    En hyväksy.

    Vaikea minunkaan on hyväksyä korjausmiehen tuskaista kohtaloa, mutta ikävä kyllä totta se on.

    Äänestä

Heini on hyvin varakas.

Äänestä
  • Pelkästeen käsilaukussa on 3000 viidensadan euron seteliä!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Pelkästeen käsilaukussa on 3000 viidensadan euron seteliä!

    Ja joku vielä väittää, että Heini on bisneksien mestari. Tyhmyys hänessä rehottaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Pelkästeen käsilaukussa on 3000 viidensadan euron seteliä!

    Ja seteleihin on piirretty Heinin ja Kimmon kuvat?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ja seteleihin on piirretty Heinin ja Kimmon kuvat?

    Ja toiselle puolelle on piirretty YLELLINEN Luxus-MAN.
    Ja Heinin käsilaukku on vuokrattu Fibusilta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Valkeakosken liikenne tilasi scanialta kaksi uutta linjuria, mutta sen ei rahat tai vakuudet riittäneet että olisi saanut lunastettua ne itselleen. Sitten Vekka osti autot scanialta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu