nimittäin venäläisten rintama. Kaupunki on taas suurimmalta osin ukrainalaisten hallussa ja siellä olevat venäläiset joukot on piiritetty.
Rintama romahti Kupjanskissa
Anonyymi-ap
34416
7Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Putlerin palvojat ovat täällä pari vuotta putkeen väittäneet Ukrainan rintaman romahtaneen, vaikka ainoat oikeasti romahtaneet rintamat ovat olleet venäläisten rintamat Harkovassa ja Kurskissa.
Putler Pieni Kalsarimyrkyttäjä leuhki vasta vähän aikaa sitten, miten Kupjanskin kaupunki on muka kokonaan Venäjän hallussa ja kaikki ukrainalaiset joukot siellä piiritetty ja tuhottu.
Kukas siellä onkaan oikeasti piiritetty ja kohta tuhottu.
Todella noloa Putlerille, taas kerran.
https://yle.fi/a/74-20010573
Sinne tärvääntyi putterin ukkoja muutama tuhat, aivan turhaan.
Eihän se sotakiimainen psykopaatti välitä kenenkään hengestä. Venäläiset ovat Putlerille pelkkää kulutustavaraa.
Ainahan se on hyvä uutinen kun täysin moraalittomia sotarikollisia ja ryöstömurhaajia eli venäläisiä "sotilaita" kuolee.
Kerroi taas Ukrainan menetyksistä.
Ei se turhaa ollut, örkkejä on nyt vähemmän lisääntymään ja hyökkäämään naapurivaltoihin.
Venäjän joukot onkin viisaampia ja perääntyvät tiukan paikan tullen parempiin asemiin..toisin kuin Ukrainan jotka jää väkisin puolustamaan vaikka miten pientä plänttiä menettänen kalliita miesresursseja.
Voi miten säälittävää selittelyä Kalsarimyrkyttäjän pehvannuolijalta.
Kaikki tietävät miten järjettömillä massahyökkäyksillä Venäjä on sotaa hoitanut. Menettää yli tuhat ukkoa päivässä laittaessaan lihamuureja itsemurhahyökkäyksiin, joissa aina yli 90 % hyökkääjistä kuolee vuorokaudessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19194790/venaja---kun-ihmishenki-on-kulutustavaraa#comment-139168519
Katselin juuri äsken venäläisten sotilaiden itse kuvaamaa videota, jossa joukko venäläisiä sotilaita oli rehvakkaasti lähdössä hyökkäykseen aivan etulinjaan. Videon lopussa puhui yksi niistä kymmenistä hyökkäykseen lähteneistä ja kertoi totisena täristen, että hän on ainoa joka jäi henkiin.
Olen katsonut. sääli Ukrainalaisia.
Katkeraa kalkkia venäläisten ryöstömurhaajien ihailijoille - ryöstömurhaajat onkin lyöty ja piiritetty Kupjanskissa, samaan aikaan kun kellaripappa Putte valehtelee ja tärisee bunkkerissaan.
"Ukrainan joukot ovat viime viikonlopun yllätyshyökkäyksellään vallanneet lähes koko Kupjanskin kaupungin, kertovat monet sotaa seuraavat sivustot, kuten esimerkiksi suomalainen Black Bird Group."
"Venäjä on yrittänyt vallata Kupjanskia loppukesästä lähtien. Presidentti Vladimir Putin ilmoitti vain muutama päivä sitten, että Kupjansk on kokonaan Venäjän hallussa. Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi vieraili perjantaina aivan rintaman tuntumassa, ja julkaisi kuvan itsestään seisomassa kaupungin rajapylvään edessä."
"Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi vieraili perjantaina aivan rintaman tuntumassa, ja julkaisi kuvan itsestään seisomassa kaupungin rajapylvään edessä"
On paljastunut että Zelenskyi seisoikin vihreän kankaan edessä Kiovassa.
Kiitos hyvistä nauruista ryzzänkätyri!
Kyllähän se vähä nolon huvittavaa onkin :)
Ole hyvä, lisää naurua?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19196895/zele-kavi-rintamalla-vai-kaviko-jos-kavi-niin-milloin#comment-139170617
Romahtiko nyt Putlerin pehvannuolijan mieliala, voivoi?
Koheneeko mieliala jos Putlerin palvoja rukoilee Putlerin kuvalla varustetun kotialttarinsa edessä länsimaiden tuhoa ja hävitystä?
Buahaha! Paskaryssät saavat ansionsa mukaan.
Mistä tiedät? Oletko paikalla? Lähetä kuva!
Etkö osaa lukea, vai etkö kykene ymmärtämään mitään lukemastasi? Tiedot löytyy kyllä sekä ylempänä tässä ketjussa että uutisista jos vähänkin googlaa.
Missäs kohtaa Kupjanskia Putin oli silloin kun väitti että se on kokonaan Venäjän hallussa?
Nyt romahtaisi Putlerin ja hänen joukkojensa maine ja kunnia, jos olisi jotain mikä voisi romahtaa. Kunniattomilla ryöstömurhaajilla ei tietenkään ole mitään mikä voisi romahtaa nykyistä alemmaksi.
Putin on sotarikollinen. Leivätön pöytä odottaa Haagissa.
Venäjä vie ja ukraina vikisee, näin on oikeassa elämässä.
Nyt kun rauhansopimusta sorvataan alkaa se Putlerin vikinä, miksi mihinkään rauhaam ei Venäjä voi suostua. Eihän Venäjä rauhaa halua vaan jatkuvaa sotaa.
Jos se on taas suurimalta osalta ukrainalaisten hallussa niin mitä sitten? Viimeksi sinne hyökkäsi 100 000ryssää ja ne nyt tapettu?
Seuraavaksi sinne hyökkää kymmenkertainen määrä ryssiä ja kaikki ukrainalaiset tapetaan....no niiden oma syy vittuako tahallaan ärsyttävät noita ryssiä.
Se on kohta kokonaan ukrainalaisten hallussa, kun venäläiset joukot on jo piiritetty ja tuhotaan loputkin kohta. Venäjällä alkaa jo olemaan pulaa tapettavista miehistä, kun enää tyhmimmät värväytyvät. Kaikki asioita seuranneet venäläiset tietävät mitä siellä rintaman lihamyllyssä oikeasti tapahtuu. Yli tuhat venäläistä kuolee joka päivä siellä.
EU alueellakin on reilut 20 miljoonaa työtöntä. Joten Putinin ei tarvi kun pistää kättä taskuun niin löytyy heti miljoonia ukkoja lisää.
Ei nykyään enää ukot lopu kesken Ihan on rahasta kiinni paljonko tapettavia löytyy.
Varminta tappaa kaikki ruskivangit, muuten ne on taas kohta sun niskassa.
Alkanut kuulua ettei putlerilla ja varsinkaan aluieilla ole rahaa maksaa korvauksia kaatuneista. Muuankin paikallisjohtaja oli sitä mieltä että kunnia isänmaan puolesta pitää riittää.
Kenelle niiden pitäs korvauksia maksaa? Vittu jos omaiset vinkuu korvauksia niin pistää ne eturintamaan ukrainassa ja johan vinkuminen vähenee vai kuinka?
Nykysinhän pitää ihmisiä kohdella tasa arvoisesti? Joten oli vinkuja mies tai nais oletettu niin kohdellaan sitten tasaarvoisesti vai?
Mun mummula ol Kuparissa. & Se hän Se Temu koerraki oli siellä. SE hän Se Temu koerra = uus Temu.🦊 Suomen pysty koerra hää ol se Temu ol hän Se.🦊👍
Nolompi homma Putlerille ja hänen valehteleville kenraaleilleen, juuri kun pitäisi neuvotella rauhansopimuksesta. Ei näytä Venäjä vahvalta vaan valehtelevalta luuserilta.
Kuinka noloa tämä on?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19196895/zele-kavi-rintamalla-vai-kaviko-jos-kavi-niin-milloin#comment-139170617
Buhahahahaaaaaa
Ja te uskoitte, jäärimmät uskoo vieläkin Z käyneen drone sateessa.