Missä vaiheessa Orpo hajoittaa hallituksen?

Anonyymi-ap

Missä vaiheessa Opro toteaa, että persuista ei ole enää hyötyä kovan oikeisto politiikan edistämiseen? Tapahtuuko se piankin, jos Turunrata kaatuu?

6

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sinulleko ei ole vielä selvinnyt, milloin seuraavat EK vaalit 2027 pidetään!?

    • Anonyymi00002

      Jos Turunrata kaatuu SSDP suuttuu, niin ovat jo vuodesta 2020 asiaa valmistelleet!!! Käypä heidän sivustoiltaan lukemassa: tunnin juna sdp.

    • Ei ole ollut mitään kovaa oikeisto politiikkaa vaan järkevää talouden raiteille saamisen politiikkaa, jossa pyritään valmistamaan pohjaa reaaliselle taloudelle. Siinä omat tulot riittävät menoihin ja jää vielä hieman ylikin.

      • Spede🤡


    • Opro 😹👍

    • Anonyymi00003

      Orpo tulee toimimaan samalla tavalla kuin Sipilä teki oman hallituksensa aikana, eli pyysi eroa kuukautta ennen eduskuntavaaleja 2019.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe