Täällä ei säily keskusta suunnan kirjoitukset. Ajan niin että tämä palsta lopetetaan.
Se nyt päätetty.
Jos poistetaan keskustan palslta
57
540
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jos persutrolli, kirjoitat palstan aiheesta, niin taatusti ei poisteta, mutta Sanna Marin ei palstalle kuulu, eikä "hukatut miljardit"!
- Anonyymi00061
Sannaa palsta sivutolkulla vasemmistolaisten kirjoittamana.
- Anonyymi00002
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaa.
- Anonyymi00027
Poistakaa aloitus
- Anonyymi00003
Vaikka kuinka ajaisit tämän palstan lopettamista, et onnistu niin kauan kuin lakia ja yksityistä omistusoikeutta kunnioitetaan.
- Anonyymi00004
Näissä viesteissä ei ole järkevä pyytää viestien poistamista. Byrokraatit eivät niitä lue.
Poistopyyntö on tehtävä ilmoittamalla oma näkemys byrokraateille ketjun avauksen kautta. Valitettavasti siinä ei pysty perustelemaan asiaa.
Poistopyynnöllä voinee menestyä, jos otsikko ja ensimmäinen viesti eivät vastaa palstan teemaa. Jos ne sidotaan keskustaan edes välttävästi, pyyntöä tuskin toteutetaan.
Erinäisiä poliitikkoja saa haukkua rajattomasti. Toisilta ei saa taittaa hiustakaan. Kirjoittajat - ainakin eräät heistä - ovat saaneet esittää henkilökohtaisia kuulumisiaan rajattomasti. En tiedä, onko tilanne muuttunut.
Tänään kuitenkin herra Korhosen henkilökohtaista elämää käsitellyt viesti ja muutama muu täysin palstalle kuulumaton viesti näyttää kadonneen bittiavaruuteen.
Kannattaa katsella muutama päivä. Jos teemaan kuulumattomia viestejä ilmaantyy, lähetä poistopyyntö. Seuraa sitten, mitä tapahtuu.
Jos keskustaan myönteisesti suhtautuvien kirjoituksia poistetaan, byrokraatit ovat kallellaan johonkin suuntaan. Voi tietenkin olla, että kysymys on vain yhdestä tai kahdesta henkilöstä. Sekin tietysti riittää. Kielteisiä kirjoituksia ei todennäköisesti poisteta missään tilanteessa.- Anonyymi00033
Ilmoita "laiton sisältö"!
Siinä voi perustella, miksi haluat poistaa!
- Anonyymi00007
Keskustan palsta ihan SDP palsta väen hallussa, kirjoitukset ja poistot. Keskusta väell ei asiaa omalle palstalle. Tänäänkin monet kirjoitukset poisyeyyu kuten eilenkin. Niin turhaa efes on kirjoittaa omalla palstalla.
Tilauksessa olisi keskustalla myös se palsta, voisi olla nimimerkki pakko.- Anonyymi00009
Ei ole! Täältä poistetaan kirjoituksia, joissa ei kirjoiteta palstan AIHEESTA. Eli esimerkiksi sinun vasemmistoininäsi.
- Anonyymi00039
Miksi sitte itse et rekisteröidy, jos ehdotat "rekisteröimis pakkoa", joka muuten on "yhdys sana"?
- Anonyymi00008
Sepä olisikin hienoa, jos poistuisit tältä palstalta! Voit vaikka siirtyä demareiden tai Vasemmistoliiton palstoille, kun kirjoitat lähinnä vain vasemmiston asioista!
- Anonyymi00010
Vai, että ihan "keskustan palslta" aiot lopettaa.
Kuules nyt pankkomajuri-persutrolli joka siellä peräkamarissasi odotat, että äityli tuo voikkuleipää mehulasin kanssa.
Sinä et pysty tällä palstalla päättämään yhtään mitään, varsinkaan tuolla naurettavalla pankkolängvitsilläsi.
Mikäli et kykene asiallisesti kirjoittamaan palstan aiheesta pysy poissa täältä, Voit pitää sitä varoituksena. - Anonyymi00011
Olen menestyksellisesti onnistunut siivoamaan palstaa, yli 20 paskanjauhua on poistunut ja lisää åoistuu, jollei tyyli muutu.
- Anonyymi00014
Palstalta on näköjään poistettu joitakin viestejä. Jumalaista Sannaa kehuvat viestit pysyvät silti kuin paska Junttilan talon seinässä.
- Anonyymi00015
Jos poistetaan keskustan palsts.
- Anonyymi00020
Sanna ja johtajuus on synonyymi. Samoin kauneus ja Sanna..
- Anonyymi00022
Ylläpito näyttää jaksavan poistaa muutaman teemaan liittymättömän viestin. Sen jälkeen poistetaan vain asiallisia viestejä. Moskovan tiltut hallitsevat palstaa.
- Anonyymi00023
Täällä ei säily keskusta suunnan kirjoitukset.
- Anonyymi00024
Persuilu ei ole mitään "keskustan suuntaa".
- Anonyymi00028
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaa.
- Anonyymi00032
V...u hei.
- Anonyymi00030
Siis pysy aiheessa, pysyt palstalla.
Ymmärrän, että tämä vaatimus toisia ärsyttää. - Anonyymi00031
V..u hei.
- Anonyymi00035
Pankkomajuri on päättänyt lopettaa palstan. HOHOHOHOHOHOHOHOHOHHO.
Minä lupaan syödä hatullisen sitä ihtejjään mikäli persutrolli pankkomajuri sulkee palstan. Tämä asia on helppo luvata!! - Anonyymi00040
Olen jo onnistunut ylläåidolle ilmpittamalla ("asiaton sisältö") poitattaman n 50 avausta, jotka eivät liity ollenkaan Suomen Keskustaan.
Ja tulen jatkamaqn, että palsta saataisiin samalle tasolle muiden poliittisten Suomi24-palstojen tasolle.
Muilla sentään yleensä kirjoitellaan lähes palstan aiheest, mutta tällä palstalla EI!- Anonyymi00041
Anteeksi näppäilyvirheet, on liian iso sormenpää.
- Anonyymi00042
Kekkonen muuten kuuluu pastan aiheeseen joten anna olla jatkossa poistamatta tai hommaan bannit
Lakimies. - Anonyymi00043
Ei täällä kukaan yksittäinen kirjoittaja roiku poistattamassa joten kyse on Pietarin poikien vuorotyöstä.
- Anonyymi00044
Anonyymi00041 kirjoitti:
Anteeksi näppäilyvirheet, on liian iso sormenpää.
Taitaa olla vanjapojalla vaan suomen kieli hakusessa.
- Anonyymi00045
Anonyymi00042 kirjoitti:
Kekkonen muuten kuuluu pastan aiheeseen joten anna olla jatkossa poistamatta tai hommaan bannit
Lakimies.Kekkonen kuuluu palstalle, mutta oletko huomannut, että loukkaavatkin sisällöt voidaan ppistaa, jos ovat palstan sääntöjen vastaisia.
"Loukkaava sisältö"! - Anonyymi00046
Anonyymi00043 kirjoitti:
Ei täällä kukaan yksittäinen kirjoittaja roiku poistattamassa joten kyse on Pietarin poikien vuorotyöstä.
Eikö?
En ole ryssäntrolli, en vanja, vaan palstan trollaukseen kyrsiintynyt, huonouninen tavallinen suomalainen eläkeläinen.
Joten joutavaa aikaa on. - Anonyymi00047
Anonyymi00046 kirjoitti:
Eikö?
En ole ryssäntrolli, en vanja, vaan palstan trollaukseen kyrsiintynyt, huonouninen tavallinen suomalainen eläkeläinen.
Joten joutavaa aikaa on.Heh heh älä syötä satuja. Sinua peesaa nimittäin tämä bottii "poistakaa aloitus....."
- Anonyymi00048
Anonyymi00047 kirjoitti:
Heh heh älä syötä satuja. Sinua peesaa nimittäin tämä bottii "poistakaa aloitus....."
Kymmenessä vuodessa olen teukäläiset oppinut tuntemaan.
Lakimies. - Anonyymi00049
Anonyymi00048 kirjoitti:
Kymmenessä vuodessa olen teukäläiset oppinut tuntemaan.
Lakimies.Paitulihan se keskellä yötä kirjoittelee "lakimiehenå". Sama vika kuin Trumpilla. Ei tule uni simmuun....
- Anonyymi00075UUSI
Taitavat Igorit höiriköidä palstaa kolmessa vuorossa.
- Anonyymi00050
Sanna Marinia kritisoivat kirjoitukset katsotaan pääsääntöisesti loukkaaviksi. Tuskin ne Marinia loukkaavat, sillä hän ei koskaan niitä lue. Monia muita poliitikkoja vastaavalla tavalla kritisoivat kirjoitukset - ehkä Ben Zyskowicziä lukuunottamatta - sen sijaan säilyvät palstalla kuin kuppa Töölössä. Ilmeisesti moskovan tiltut huolehtivat Marinin ja Zyskowiczin eduista.
- Anonyymi00052
Edelleen, Sanna Marin ei kuulu tälle palstalle.
- Anonyymi00053
Anonyymi00052 kirjoitti:
Edelleen, Sanna Marin ei kuulu tälle palstalle.
Joku jossakin on eri mieltä: Sanna Marinia ylistävät kirjoitukset kuuluvat tälle palstalle. Ilmeisesti Marin on jättänyt alkupuolueensa taakseen ja siirtynyt keskustan jäseneksi!
- Anonyymi00054
Anonyymi00053 kirjoitti:
Joku jossakin on eri mieltä: Sanna Marinia ylistävät kirjoitukset kuuluvat tälle palstalle. Ilmeisesti Marin on jättänyt alkupuolueensa taakseen ja siirtynyt keskustan jäseneksi!
Khihi buaah!
- Anonyymi00055
Anonyymi00054 kirjoitti:
Khihi buaah!
V...u hei.
- Anonyymi00057
Kekkonen ja Keskusta. Marin ja Maalaisliitto.
- Anonyymi00058
Khihi buaaaah!
- Anonyymi00059
Tässä tärkeimmät tältä päivältä.
- Anonyymi00066
Meinasitko tehdä välikysymyksen "eduskunnassa"?
- Anonyymi00069
Hoplaa! Tein välikysymyksen. Sitä käsitellään eduskunnassa tänään. Hallitus kaatuu huomenna!
- Anonyymi00070
Tämä viesti on sääntöjen vastainen!
- Anonyymi00072UUSI
Lopeta jo Igor tuo.
- Anonyymi00074UUSI
Anonyymi00072 kirjoitti:
Lopeta jo Igor tuo.
Tarkoittanee omaa viestiään.
- Anonyymi00071UUSI
Ilmeisesti palstalta on poistettu muutama herra Korhosta käsitellyt viesti. Ilmeisesti ylläpidossa käytetään edes hivenen järkeä.
Vastaavia viestejä on ollut runsaasti. Tuskin sheriffit ovat poistaneet ainoatakaan vastaavaa viestiä. On helppo todeta, että sheriffit ovat olleet kallellaan tiettyyn suuntaan selvästi enemmän kuin Pisan torni.- Anonyymi00076UUSI
Suomi24:n poistot tekee nykyään tekoäly hallusinaatioidensa perusteella aistinvaraisesti, aikanaan sheriffit Suomi24:n sääntöjen mukaisesti.
- Anonyymi00077UUSI
Anonyymi00076 kirjoitti:
Suomi24:n poistot tekee nykyään tekoäly hallusinaatioidensa perusteella aistinvaraisesti, aikanaan sheriffit Suomi24:n sääntöjen mukaisesti.
Tuskinpa herra Korhosen yksityiselämää koskevat viestit ovat olleet aiheen mukaisia. Sheriffien aikaan sellaisia hallusinaatioita ei tiettävästi ole ilmennyt, että niitä olisi poistettu.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061